Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena Valstybės pažinimo centre

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena Valstybės pažinimo centre
2022.06.30 – 2022.07.06

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną kviečiame švęsti Valstybės pažinimo centre, kuriame Jūsų lauks kūrybinės dirbtuvės, protmūšis „Surask Mindaugo karūną“, laidos apie Valstybės dieną peržiūra ir paveikslo „Dabartis Naujajam Rytojui – DNR paveikslas Nr. 1“ atidarymas.

Pažinkime valstybę ir jos istoriją drauge!

PROGRAMA:

12–18 val. Valstybės pažinimo centro nuolatinės ekspozicijos ir parodų „PERMAINŲ LAIKAS: teatras, muzika, kinas ir dailė 1985-1995“ bei „Šiuolaikinė lietuvių poezija: eilėraščiai mieste“ lankymas

12–18 val. Laida „Kas? Kaip? Kodėl? Apie valstybines šventes vaikams: Liepos 6“
Ar žinai, kaip gimė tavo valstybė? Kas karaliui Mindaugui padėjo sukurti šalį? Kodėl žemėlapyje atsirado Lietuva? Į šiuos bei daugybę kitų klausimų, susijusių su Valstybės diena, atsakymus rasite laidų ciklo „Kas? Kaip? Kodėl?“ pamokoje!

12–14 val. Kūrybinės dirbtuvės „Pasigamink karūną!“
Ar nors kartą svajojai tapti karaliumi ar karaliene? Liepos 6-ąją kviečiame tave į kūrybines dirbtuves, kuriose pasigaminsi svarbiausią karalystės, karaliaus valdžios ir valstybės simbolį – karūną!

13 val. Paveikslo „Dabartis Naujajam Rytojui – DNR paveikslas Nr. 1“ atidarymas
2021 m. Valstybės ir Tautiškos giesmės proga, jauni molekulinės biologijos srities tyrėjai Lietuvai ir jos žmonėms padovanojo neįprastą dovaną – DNR molekulėje, pasitelkus ateities technologijas, užkoduotą Lietuvos valstybės himną. Šiais metais genetikai pasauliui pristato unikalų reiškinį, mokslo ir meno sinergijos kūrinį: paveikslą „Dabartis Naujajam Rytojuj – DNR paveikslas Nr. 1“, kuriame užkoduoti Valstybės pažinimo centro lankytojų palinkėjimai Lietuvai, faktai apie Lietuvos istoriją bei dailininko M.K. Čiurlionio darbai.

Atidarymo renginyje dalyvauja LRPK kanclerė Agila Barzdienė, genetikai Lukas Žemaitis, Ignas Galminas ir tapytojas Tadas Sokolovas.

14 val. ir 16 val. protmūšis „Surask Mindaugo karūną“
Kviečiame į nuotaikingą protmūšį, kuriame sužinosite, kaip vadinama paslaptingoji Mindaugo pilis, kokia kalba kalbėjo Mindaugas ir... kur paslėpta karaliaus karūna!
Trukmė: apie 1 val.
Dalyvių amžius: nuo 1 klasės ir vyresni.
Būtina išankstinė registracija.

Liepos 6-ąją Jūsų lauksime 12–18 val. (paskutiniai lankytojai įleidžiami 17 val.). Apsilankymas ir visos paslaugos nemokamos, įėjimas iš Totorių g. 28 pusės. 

Iki pasimatymo!