Savanorystė

Savanorystė Valstybės pažinimo centre – puiki proga prisidėti prie visuomenės pilietiškumo skatinimo, lavinant asmeninius įgūdžius bei stiprinant socialinius ryšius. Atrask ir realizuok save, dalinkis idėjomis su bendraminčiais bei jas įgyvendink!

Kiekvienas Valstybės pažinimo centro savanoris – neatskiriama komandos dalis, kurianti ir savo veikla prisidedanti prie skirtingų centro veiklos sričių. Savanoriai kviečiami pasirinkti jiems įdomiausią veiklą: padėti kuriant bei atnaujinant Valstybės pažinimo centro ekspozicijas ir parodas, prisidėti prie renginių organizavimo, įsitraukti į komunikacines veiklas, dalintis idėjomis ar netgi išbandyti savo jėgas vedant edukacinius užsiėmimus ir ekskursijas. Svarbiausia savanoriams tenkanti pareiga – pagalba darbuotojams, pasitinkant ir su ekspozicija supažindinant savaitgalį apsilankančius svečius. Esi aktyvus pilietis? Geriau pažink savo valstybę ir padėk tai padaryti kitiems!

Susidomėjai? Užpildyk anketą ir mes su Tavimi susisieksime!

Susipažinkite su Valstybės pažinimo centro savanoriais

 • Lina Jankauskaitė 

  Apie Valstybės pažinimo centrą girdėjau dar nuo jo įkūrimo pradžios, sekiau vykstančius renginius, kitas veiklas. Pirmąkart čia apsilankiau norėdama atlikti universitetinę praktiką ir prisidėti įgyvendinant organizacijos projektus. Praėjo beveik metai, kai po praktikos nusprendžiau toliau prisijungti prie centro veiklos jau kaip savanorė, nes jaučiau, kad kaip aktyvi visuomenės narė turiu galią prisidėti prie teigiamo pokyčio aplink mus. Žinau, kad net vienas žmogus tam turi didelę galią, dėl to stengiuosi aplink save suburti žmones, kurie tuo taip pat tiki, o Valstybės pažinimo centras yra jauki, atvira, iššūkių nebijanti erdvė, kurioje galima ne tik susipažinti su valstybe, bet ir prisidėti prie jos kūrimo.
   

 • Rimgaudas Statkus 

  Savanoriauti Valstybės Pažinimo Centre nusprendžiau, nes visada domėjausi valstybės gyvenimu, politika ir esu pilietiškas. Kai sužinojau, kad galima savanoriauti net nedvejojau ir nusprendžiau per vasarą nuveikti kažką naudingo. Tikrai nenusivyliau, puikus kolektyvas ir įdomus darbas. Tenka daug bendrauti su žmonėmis, jiems pasakoti apie Centrą, kas savaime lavina ir bendravimo įgūdžius. Taip pat teko prisidėti prie edukacijų kūrimo ir vedimo. Taigi, apibendrinus savanorystė Valstybės pažinimo centre suteikia be galo daug patirties ateičiai ir daug nuostabių emocijų, o informacija pateikiama įdomiai ir interaktyviai.

 • Naglis Vaičiulionis 

  Tapti savanoriu Valstybės Pažinimo Centre sugalvojau, nes norėjau papildomos naudingos veiklos ir dėl to, kad Valstybės Pažinimo Centras pristato man pačiam labai įdomų turinį. Veikla čia yra labai įvairi bei įdomi. Teko savanoriauti tiek per valstybines šventes, tiek Valstybės Pažinimo Centro išvykoje į Biržus. Savanorystė Valstybės Pažinimo Centre patobulino mano komunikacijos ir komandinio darbo įgūdžius. Esu labai patenkintas, kad savanoriauju būtent čia, nes gerai praleidžiu laiką ir tobulinu savo įgūdžius.

 • Dominykas Kazlauskas 

  „Myliu Lietuvą ir noriu tą meilę skleisti kitiems“ - tokios sau išsikeltos nuostatos vedinas pasirinkau savanorystę Valstybės pažinimo centre ir šiuo pasirinkimu esu be galo patenkintas. Čia dirba puiki, kūrybiška ir iniciatyvi komanda, o pats centras yra vieta, kurioje gera, nes žinai, kad tiesiogiai, ugdant mažuosius lankytojus, kažko naujo išmokant vyresniuosius, gali prisidėti prie šiandienos ir rytojaus valstybės gerbūvio. Tad ir į šią savanorystę žiūriu ne tik kaip į progą lavinti komunikacinius gebėjimus ar darbą komandoje, bet ir kaip į galimybę, mokant kitus, mokytis pačiam - pažinti savo valstybę, jos veikimo principus, istoriją ir ją kūrusius asmenis. Savanorystė čia - viena iš tų patirčių, kurios ne tik įsirašo į CV blankus, bet ir palieka ryškų pėdsaką visam gyvenimui.