Savanorystė

Savanorystė Valstybės pažinimo centre – puiki proga prisidėti prie visuomenės pilietiškumo skatinimo, lavinant asmeninius įgūdžius bei stiprinant socialinius ryšius. Atrask ir realizuok save, dalinkis idėjomis su bendraminčiais bei jas įgyvendink!

Kiekvienas Valstybės pažinimo centro savanoris – neatskiriama komandos dalis, kurianti ir savo veikla prisidedanti prie skirtingų centro veiklos sričių. Savanoriai kviečiami pasirinkti jiems įdomiausią veiklą: padėti kuriant bei atnaujinant Valstybės pažinimo centro ekspozicijas ir parodas, prisidėti prie renginių organizavimo, įsitraukti į komunikacines veiklas, dalintis idėjomis ar netgi išbandyti savo jėgas vedant edukacinius užsiėmimus ir ekskursijas. Svarbiausia savanoriams tenkanti pareiga – pagalba darbuotojams, pasitinkant ir su ekspozicija supažindinant savaitgalį apsilankančius svečius. Esi aktyvus pilietis? Geriau pažink savo valstybę ir padėk tai padaryti kitiems!

Susidomėjai? Užpildyk anketą ir mes su Tavimi susisieksime!

Susipažinkite su Valstybės pažinimo centro savanoriais

 • Giedrė Maskeliūnaitė 

  Valstybės pažinimo centre atsidūriau, nes ieškojau papildomos veiklos. Dabar, kai prisimenu tą paieškų kupiną laiką, gavau ne tik veiklos, bet ir labai daug patirties. Valstybės pažinimo centre dirba nuostabūs žmonės, todėl kiekvieną kartą grįždavau su pačiomis geriausiomis emocijomis. Bendravimas su lankytojais, diskutavimas ir dažniausiai visa tai lydintis juokas skatindavo naujas idėjas ir žinoma gilino įvairius įgūdžius – pradedant nuo bendravimo ir baigiant informacijos paieška. Todėl labai džiaugiuosi atradusi Valstybės pažinimo centrą, kuriame galima tobulėti.

 • Liveta Urbonaitė 

  Savanorystę Valstybės pažinimo centre pasirinkau kuomet mokiausi geografijos ir istorijos pedagogikos studijų trečiame kurse. Pamenu, jog svarsčiau galimybę atlikti praktiką arba eiti savanoriauti į vietą, kurioje būtų galima daug bendrauti su žmonėmis, o aplinka būtų susijusi su dalykais, kuriuos studijuoju. Visai netikėtai internete pamačiau VPC savanorių skelbimą ir, kadangi jau buvo tekę lankytis centre, daug nedvejodama nusiunčiau savo CV nurodytu adresu. Greitu metu gavau vieno iš darbuotojų kvietimą prisijungti prie centro savanorių grupės ir centre savanoriauju jau nuo 2019 m. vasario mėnesio.
  Per šį laikotarpį savanoriauti sekėsi tikrai gerai. Iš savanorystės pusės daug kas jau pažįstama – bendravimas su žmonėmis, trumpas ekspozicijų pristatymas jiems, pagalba. Iki karantino savanoriaujant VPC valstybinių švenčių metu – vasario 16 d. ir kovo 11 d. - tekdavo būti greta šeimų su mažais vaikais, padedant atlikti šventines edukacines užduotis.

 • Lina Jankauskaitė 

  Apie Valstybės pažinimo centrą girdėjau dar nuo jo įkūrimo pradžios, sekiau vykstančius renginius, kitas veiklas. Pirmąkart čia apsilankiau norėdama atlikti universitetinę praktiką ir prisidėti įgyvendinant organizacijos projektus. Praėjo beveik metai, kai po praktikos nusprendžiau toliau prisijungti prie centro veiklos jau kaip savanorė, nes jaučiau, kad kaip aktyvi visuomenės narė turiu galią prisidėti prie teigiamo pokyčio aplink mus. Žinau, kad net vienas žmogus tam turi didelę galią, dėl to stengiuosi aplink save suburti žmones, kurie tuo taip pat tiki, o Valstybės pažinimo centras yra jauki, atvira, iššūkių nebijanti erdvė, kurioje galima ne tik susipažinti su valstybe, bet ir prisidėti prie jos kūrimo.
   

 • Rimgaudas Statkus 

  Savanoriauti Valstybės Pažinimo Centre nusprendžiau, nes visada domėjausi valstybės gyvenimu, politika ir esu pilietiškas. Kai sužinojau, kad galima savanoriauti net nedvejojau ir nusprendžiau per vasarą nuveikti kažką naudingo. Tikrai nenusivyliau, puikus kolektyvas ir įdomus darbas. Tenka daug bendrauti su žmonėmis, jiems pasakoti apie Centrą, kas savaime lavina ir bendravimo įgūdžius. Taip pat teko prisidėti prie edukacijų kūrimo ir vedimo. Taigi, apibendrinus savanorystė Valstybės pažinimo centre suteikia be galo daug patirties ateičiai ir daug nuostabių emocijų, o informacija pateikiama įdomiai ir interaktyviai.

 • Naglis Vaičiulionis 

  Tapti savanoriu Valstybės Pažinimo Centre sugalvojau, nes norėjau papildomos naudingos veiklos ir dėl to, kad Valstybės Pažinimo Centras pristato man pačiam labai įdomų turinį. Veikla čia yra labai įvairi bei įdomi. Teko savanoriauti tiek per valstybines šventes, tiek Valstybės Pažinimo Centro išvykoje į Biržus. Savanorystė Valstybės Pažinimo Centre patobulino mano komunikacijos ir komandinio darbo įgūdžius. Esu labai patenkintas, kad savanoriauju būtent čia, nes gerai praleidžiu laiką ir tobulinu savo įgūdžius.