Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Vilnius review: „Šiuolaikinė lietuvių poezija: eilėraščiai mieste“

Vilnius review: „Šiuolaikinė lietuvių poezija: eilėraščiai mieste“

Valstybės pažinimo centras kviečia susipažinti su nauja paroda „Šiuolaikinė lietuvių poezija: eilėraščiai mieste“. Parodoje savitai pristatoma 36-ių skirtingų kartų lietuvių poetų kūryba. Idėja įkurdinti parodą kilo lietuvių literatūros žurnalo anglų kalba „Vilnius Review“ komandai, o stimulą ją rengti didino ketverius metus rengiamas poezijos vaizdo filmukų ciklas.

Remiantis sukaupta vaizdine ir tekstine medžiaga, dizainerės Akvilės Paukštytės parengta paroda susideda iš kelių dalių: žemėlapio, eilėraščių, vaizdo įrašų, grafinių elementų ir kūrybiškumą skatinančios žodžių dėlionės - žaidimo.

„Kurti parodą pradėjome nuo esminio dėmens – filmuotos medžiagos, kurioje tampriai telpa viskas: vaizdas, kūryba, charakteriai, miestas. Mano tikslas buvo tai išsluoksniuoti, kad būsimieji parodos lankytojai galėtų stabtelti, priartėti, o tada pažinti poetus, gal ir patys pamėginti kurti,“ – pasakoja Akvilė.

„Tai savotiška poetinė geografija, poetai savo eilėraščiais įprasmina jiems įsimintinas ir svarbias vietas. Be to, lankytojui atsiskleis gana išsami šiuolaikinės poezijos – įvairų kartų, įvairių stilių poetų panorama“, – sakė „Vilnius Review“ redaktorius marius Burokas.

Anot vieno iš parodos sumanytojų ir kuratorių, literatūrologo ir rašytojo Sauliaus Vasiliausko, kuriant parodą svarstyta, kaip poeziją pristatyti platesnei auditorijai. Galvota ir apie mokyklas, nes lietuvių kalbos ir literatūros dalyko programoje stinga dabarties būsenas reflektuojančių autorių ir jų tekstų: „Ši paroda suteikia galimybę prisiliesti prie literatūros naujienų, gyvo poezijos virsmo,“ – teigia jis.

Valstybės pažinimo centras kartu su parodos iniciatoriais kviečia visus norinčius susipažinti su šiuolaikinės lietuvių literatūros įvairove ir išsirinkti kiekvieno būsenoms ir pasaulėjautai artimiausius rašytojus. 

Apie parodos sukūrimo idėją bei jos įgyvendinimą galite pasiklausyti ir LRT radijo laidoje Ryto allegro nuo 26 min 46 sek.