Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Užduočių sąsiuvinis šeimoms

Valstybės pažinimo centras pristato užduočių sąsiuvinį šeimoms „Pažink Lietuvą“! Nuo šiol mažieji Centro lankytojai galės įsitraukti į žinių bei atradimų kupiną kelionę, atlikdami įvairioms ekspozicijos dalims pritaikytas užduotis. Keliaudami po Valstybės pažinimo centro erdves šeimos nariai galės drauge balsuoti dėl bendrų taisyklių, susipažinti su Prezidento darbotvarke ar iš pateiktų detalių pasigaminti savo ordiną. Nespėjusiems įveikti užduočių pirmojo apsilankymo metu, siūlome jas nagrinėti namuose ar dar kartą sugrįžti į Valstybės pažinimo centrą!

Nors leidinys pritaikytas naudoti Valstybės pažinimo centro erdvėse, į pažintį su Lietuva galima leistis ir namuose ar mokykloje. Naudodamiesi elektronine leidinio versija bei kitomis užduotimis, nuotaikingai ir įtraukiančiai susipažinsite su svarbiausiais valstybingumo atributais.

Viena iš užduočių sąsiuvinio šeimoms autorių, asociacijos „Kūrybinės jungtys“ vadovė Milda Laužikaitė teigia, kad kurti leidinį buvo tiek įdomu, tiek sudėtinga bei dalinasi savo mintimis apie kūrybinį procesą ir jo rezultatą.

Sudėtingiausia ar įdomiausia užduotis buvo...

... galvoti apie pilietiškumą iš vaiko perspektyvos. Mane labai įkvėpė mintis paskatinti mamas ir tėčius susimąstyti apie ugdymo ir demokratijos principų dermę – tai išties įdomi dilema. Tikiuosi, kad tėvai ir vaikai diskutuos šia tema. Taip pat nelengva buvo kūrybos pradžia, kai bandėme suderinti visų į šį procesą įsitraukusių pusių perspektyvas, suprasti, kokį įrankį, padėsiantį šeimoms su mažaisiais lankytojais, reikia sukurti, kas veiks geriausiai. 

Kurdami šį leidinį, galvojome apie...

... mažus, ikimokyklinio amžiaus vaikus, jų mamas ir tėčius. Įsivaizdavome, kad vaikštant po Valstybės pažinimo centrą tėvams gali būti sunku užmegzti pokalbį, „išversti“ rimtą medžiagą apie valstybę, visuomenę, pilietiškumą į vaikų kalbą. Mažamečius lankytojus vertinome kaip rimtus ir orius piliečius, su kuriais nepelnytai  mažai kalbamasi apie valstybę, demokratiją, žmogaus teises ir kitus viešus reikalus. 

Tyrinėti Valstybės pažinimo centrą su šiuo leidiniu naudinga, nes...

... užduočių sąsiuvinis padės užmegzti suaugusiųjų ir mažųjų lankytojų pokalbį, pavers apsilankymą tikra buvimo kartu, bendravimo patirtimi. Pasiūlymai veikti – piešti, balsuoti, stebėti, atrasti sąsajas su savo gyvenimu, diskutuoti – padės kiek kitaip, per asmeninę prizmę pažvelgti į valstybės simbolius, pilietinio gyvenimo ritualus, faktinius duomenis. Tikimės, jog šios užduotys leis „prisijaukinti“ šias temas, bent šiek tiek pajusti, kad ir pats valstybingumas yra nuolatinės kūrybos, mąstymo ir bendravimo rezultatas.