Konkurso „Stiprybės semiuosi iš Lietuvos“ rezultatai

Konkurso „Stiprybės semiuosi iš Lietuvos“ rezultatai

Sausio 26 – vasario 15 dienomis vyko I-IV gimnazijos klasėms skirtas konkursas „Stiprybės semiuosi iš Lietuvos“, dedikuotas lietuvių mokslininkės Marijos Gimbutienės šimtmečiui paminėti.

Konkurso dalyviai rašė laisvos formos rašinius (esė) arba refleksijas, kuriuose atspindėjo savo asmeninį santykį su lietuviškąja tapatybe, Tėvyne, baltų kultūra, buvo pasitelkiamos ir M. Gimbutienės mintys, jos darbai, idėjos ir pasaulėžiūra.

Džiaugiamės, kad šįkart sulaukėme dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienyje esančių lituanistinių mokyklų! Visų moksleivių rašiniai brandūs, patriotiški, atskleidžiantys daugybę stiprybės iš Lietuvos sėmimosi būdų. Tačiau komisijai didžiausią įspūdį paliko trys rašiniai, apimantys asmeninio santykio su lietuviškąja tapatybe atspindėjimą, kurie ir tampa šio konkurso nugalėtojais!

 

Pirmoji vieta: Justinas Gečas iš Vokietijos Vasario 16-osios gimnazijos IV klasės, besisemiantis stiprybės, kaip ir M. Gimbutienė, iš lietuviškojo folkloro. Dalyvio rašinį galite perskaityti paspaudę ČIA.

Antroji vieta: Greta Baliutavičiūtė iš VDU „Rasos“ gimnazijos IVb klasės, besisemianti stiprybės iš močiutės dainuotų lietuviškų liaudies dainų. Dalyvės rašinį galite perskaityti paspaudę ČIA.

Trečioji vieta: Justina Bansevičiūtė iš Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos IVgd klasės, supratusi, kad jos patriotiškumo šaltis – mūsų tautiečiai. Tie, kurie geba mylėti artimą ir prie savosios širdies moka priglausti kitą. Dalyvės rašinį galite perskaityti paspaudę ČIA.

Visi dalyviai gaus raštišką padėką už dalyvavimą konkurse bei susitiks su šio konkurso globėja p. Diana Nausėdiene. Nugalėtojams bus įteiktas diplomas, Valstybės pažinimo įsteigti prizai ir knyga, o jų rašiniai bus paviešinti Valstybės pažinimo centro socialinėse medijose!

Dėkojame visiems už dalyvavimą. Iki susitikimo kituose konkursuose!