Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Tapatybė

Tapatybė

Susipažinkite su dviejų šiuolaikinių menininkų darbais, kalbančiais apie lietuviškąją tapatybę: Eglės Kuckaitės „Karalių pasaka“ bei Audriaus Novicko „ID“. 

E. Kuckaitės įkvėpimo šaltinis – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslas „Karalių pasaka“. Simbolines valdovų figūras menininkė pakeitė Lietuvos kultūrai svarbiomis asmenybėmis: rašytoja Žemaite ir poetu Adomu Mickevičiumi. Lietuviškai tapatybei svarbus ne tik M. K. Čiurlionio karalių delnuose šviečiantis lietuviškas kaimas, bet ir daugiakultūris miestas. Neatsitiktinai Žemaitė ir A. Mickevičius delnuose laiko architekto Lauryno Gucevičiaus sukurtą klasicistinę Vilniaus katedrą.

Lietuvos kultūrą kūrė įvairių tautybių žmonės: lietuviai, lenkai, žydai, rusai, gudai, karaimai, italai, vokiečiai ir daugelis kitų. Daug Lietuvos menininkų priklauso kelioms kultūroms ir tai tik praturtina mūsų pasaulio matymą. A. Novickas savo lietuvišką ir karaimišką kilmę atskleidžia valgydamas cepeliną ir kibiną Trakų pilies fone. Svarbu, ne kaip atrodai, ką valgai ar kokia kalba kalbi, o kam skiri savo darbus. Gyvybinga kultūra stengiasi išsaugoti visus ją kuriančių žmonių balsus.