Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Sukonstruoti optimizmą: lego paroda apie Kauno architektūrą

undefined

Nuo 2023 metų Kauno miesto vardas sutinkamas UNESCO pasaulio paveldo sąraše. Tokį pripažinimą miestui pelnė Tarpukario Kauno statiniai, jų įvairovė bei viską jungiantis modernizmas, sugebėjęs pavergti visą Europą ir pasaulį.

Šio miesto architektūra dar gerokai iki UNESCO statuso suteikimo įkvėpė ir mokslininką Roką Mikšiūną. Vilnietis laisvalaikiu jau keletą metų iš lego kaladėlių kuria Kauno pastatų kopijas bei ieško savų modernizmo architektūros interpretacijos būdų. Šiandien R. Mikšiūną drąsiai galima vadinti architektūros ir kultūros paveldo puoselėtoju, ne tik aktyviai konstruojančiu lego modernizmą, bet ir savo žiniomis per įvairias dirbtuves bei edukacijas besidalinančiu ekspertu.

Susipažinti su UNESCO Pasaulio paveldu pripažintu Kauno modernizmu per unikalią – lego konstruktoriaus – prizmę  galima ir Valstybės pažinimo centre. Paroda pristato išskirtinius R. Mikšiūno darbus, tarp kurių ir pirmą kartą Vilniuje eksponuojamas dabartinėje Kauno Donelaičio gatvėje pastatytas Jurgio ir Aleksandros Iljinų namo lego modelis.