Praktika

Savanoriška ar privalomoji praktika padeda įtvirtinti studijų metu įgytas žinias ir pagilinti jas, taikant kasdienėse situacijose. Nekantrauji išbandyti savo gebėjimus? O galbūt pasisemti žinių ir praktinių patarimų iš Valstybės pažinimo centro komandos? Įgyvendink netikėčiausias savo idėjas ir tobulėk drauge su mumis!

Ekspozicijos turinio kūrimas ir atnaujinimas. Veiklos sritis orientuota į istorijos, politikos mokslų ir filologijos krypčių studentus. Praktikos metu studentai kviečiami įsitraukti į ekspozicijos kūrimą – prisidėti prie istorinės medžiagos ir archyvinių kadrų rinkimo, pokyčių šiandieninėje valstybės sąrangoje fiksavimo, informacijos pristatymo lietuvių, anglų ir kitomis užsienio kalbomis.

Ekspozicijos formos sprendimai. Veiklos sritis orientuota į architektūros krypties studentus. Atsižvelgiant į šiandienos aktualijas ir nuolat kintantį ekspozicijų turinį, praktikos metu siūlome prisidėti prie esamų erdvių atnaujinimo, siūlant sprendimus ekspozicijos tobulinimui. Kviečiame prisidėti prie naujų parodų, galinčių tapti pagrindu bakalauro baigiamajam darbui, kūrimo ir Valstybės pažinimo centro prisistatymo viešojoje erdvėje apipavidalinimo.

Komunikacinių veiklų įgyvendinimas. Veiklos sritis orientuota į sociologijos ir komunikacijos krypčių studentus. Renginių organizavimas, partnerysčių koordinavimas, spaudos darbai, lankytojų apklausos ir poreikių tyrimai, socialinių tinklų valdymas, bendradarbiavimas su žiniasklaidos atstovais, Valstybės pažinimo centre teikiamos paslaugos – aktyviai įsitraukti į šias veiklas siūlome kiekvienam studentui, pasirinkusiam atlikti praktiką viešųjų ryšių srityje.

Edukacinių užsiėmimų kūrimas ir vedimas. Veiklos sritis orientuota į istorijos ir edukologijos krypties studentus. Dažniausiai Valstybės pažinimo centrą lankanti auditorija – įvairaus amžiaus mokiniai, todėl praktiką atliekančius studentus kviečiame įsitraukti į edukacinės programos rengimą ir įgyvendinimą. Nuo naujausių tendencijų apžvalgos iki pagalbos patiems mažiausiems Valstybės pažinimo centro lankytojams, kviečiame prisidėti kuriant įtraukiančią mokymo(si) aplinką.

Leidybos bei vizualinių komunikacijų priemonių kūrimas. Veiklos sritis orientuota į grafikos dizaino krypties studentus. Ekspozicijos, parodų, leidinių, renginių, socialinių tinklų vaizdinės dalies kūrimas laukia kiekvieno studento, pasirinkusio atlikti praktiką grafikos dizaino srityje. Kviečiame įgyvendinti savo kūrybines idėjas! 

Visą praktikos laiką studentas praleidžia drauge su už atitinkamą veiklos sritį atsakingu darbuotoju, generuodamas naujas idėjas ir įgyvendindamas jam pavestas užduotis. Praktikos laikotarpis - ne trumpesnis nei 2 mėnesiai. 

Susidomėjai? Užpildyk anketą ir mes su Tavimi susisieksime!

Susipažinkite su praktiką Valstybės pažinimo centre atlikusiais studentais

 • Ada Čerkesaitė 

  Praktikos Centre metu supratau, jog žmonės visai nebijo galvosūkių. Lankytojai kasdien stebino kūrybiškumu bei gebėjimu ekspoziciją pamatyti, nupasakoti vis kitaip – savaip. Galvosūkių narpliojimą ypatingai smagu stebėti vaikų tarpe. Ir nors Centras beveik kasdien buvo kupinas šurmulio, įdomūs pokalbiai, nauji veidai bei netikėtos istorijos neleido pernelyg įsitempti ar nuobodžiauti. Neretai tekdavo improvizuoti, tad išmokau greitai reaguoti, neatidėlioti, geriau planuoti savo laiką. Mano patarimas būsimiems praktikantams – raskite laiko iš naujo patyrinėti ekspoziciją. Ir nepamirškite bibliotekos!

 • Asta Jankevičiūtė 

  Praktikai į Valstybės pažinimo centrą atvykau iš visiškai kito Lietuvos galo – Klaipėdos. Tai gali pasirodyti kiek keistoka, tačiau mane taip sužavėjo šio centro unikalumas, jog negalėjau atsispirti norui prisiliesti prie jo vykdomos veiklos! Čia ne tik gilinau jau turimas žinias turizmo srityje, bet papildžiau savo bagažą begale nuostabių patirčių ir atradimų. Praktikos metu turėjau galimybę ne tik sudalyvauti kasdieninėse veiklose (ekskursijose, edukaciniuose užsiėmimuose), bet ir prisidėti prie visiškai kitokios veiklos – partnerių paieškos. Esu be galo laiminga, kad galėjau mokytis iš tokio šaunaus kolektyvo, kuris buvo pasiruošęs man pagelbėti kiekvieną minutę, iškilus net ir menkiausiems klausimams. 

 • Rūta Turauskaitė 

  Pasirinkau atlikti praktiką Valstybės pažinimo centre, nes sužavėjo šios institucijos modernumas ir unikalus informacijos pateikimo būdas. Praktikos metu teko susidurti su įvairiausia veikla: tekstinės ir vaizdinės medžiagos kūrimu, jos sklaida, bendravimu su lankytojais, informacijos teikimu ir net parodų pristatymu mokiniams, kas man buvo tikras iššūkis. Smagu ir tai, jog iš arčiau susipažinau su mūsų valstybe, jos valdymo ypatumais, istorija. Be to, mane nuolatos supo supratingi, linksmi ir padedantys žmonės. Džiaugiuosi, jog galėjau prisidėti prie centro veiklų bei tapti tokio šaunaus kolektyvo dalimi! 

   

 • Vytautė Žuravliovaitė 

  Su Valstybės pažinimo centru susipažinau dar 2017 metais, kuomet kartu su kurso draugėmis lankydavome dėstytojos N. Jarockienės paskaitas. Ši vieta iškart mane sužavėjo savo inovatyvumu ir šiuolaikišku požiūriu į edukaciją ir jos svarbą. Dėl šios priežasties, rinkdamasi praktikos vietą nesuabejojau ir esu laiminga dėl šio pasirinkimo. Atlikdama praktiką šioje įstaigoje vedžiau edukacijas įvairaus amžiaus vaikams bei prisidėjau prie naujų edukacijų kūrimo. Valstybės pažinimo centras yra ideali vieta svajojantiems, siekiantiems, kuriantiems savo ateitį šiandien.

 • Adelė Kaukaitė  

  Praktika Valstybės pažinimo centre yra tikras iššūkis, tačiau net pasibaigus praktikos laikotarpiui nesinori iš ten išeiti. Turi galimybę pabūti dalimi nuostabaus ir unikalaus varikliuko, ir pamatyti, kiek daug mažų bet svarbių detalių kartais reikia, norint sukurti šį tą ypatingo. Čia visada atsiras niša, kurioje galėsi surasti save. Jei mėgsti kurti – kurk! Jei mėgsti pasakoti įvairiausias istorijas ir bendrauti su žmonėmis – tam turi visišką laisvę! Centre apsilanko begalės smalsuolių, kurie nekantrauja išgirsti, ką slepia Centro sienos, bet taip pat neretai būna gerokai pasimetę ir viliasi tavo pagalbos. Jei mėgsti ramų ir sistemingą darbą – tik duok žinią! Centre visada atsiranda tylių ir jaukių, darbui ir kūrybai įkvepiančių kampelių, kuriuose patogiai įsitaisęs galėsi semtis žinių. Atliekant praktiką čia galima rasti, patirti bei išmokti visko, bet, ar kurtum tekstus, ar rašytum laiškus, ar kalbėtum telefonu, ar dalyvautum diskusijose, ar rinktum informaciją – visada jautiesi esantis čia savas ir reikalingas. Nes, ko gero, tobuliausia praktikos dalis yra itin šiltas kolektyvas. Šios praktikos metu galima labai daug ko išmokti – ir apie Lietuvą, ir apie istoriją, ir apie politiką, ir apie reklamos kūrimą, ir apie muziejų veiklą, ir apie projektų bei iniciatyvų kuravimą, ir apie klientų aptarnavimą, ir apie administracinius procesus, ir apie meną, bet svarbiausia – galima daug sužinoti ir apie save. O vėliau, kiekvieną kartą sugrįžus, jaustis kaip namie.

 • Rūta Petkevičiūtė 

  Pirmą kartą Valstybės pažinimo centre apsilankiau tik trečio kurso pradžioje, kada teko malonumas  į jį atlydėti naujus Vilniaus Universiteto pirmakursius. Iki tol mažai ką žinojau apie šią vietą, todėl pirmas įspūdis buvo labai geras: viskas modernu, aiškiai ir suprantamai pateikta informacija leidžia nenuobodžiai pažinti savo šalį. Praėjus metams nuo apsilankymo, pamačiau savanorystės skelbimą ir nusprendžiau pabandyti save kitoje vietoje, sužinoti kažką naujo. Iš savanorystės tai tapo praktika, kurią ne tik galėjo užskaityti universitetas, bet ir aš pati ją labai užskaitau. Laikas čia leido man daugiau sužinoti ne tik apie Lietuvą, jos istoriją, politiką, tačiau ir apie reklamos kūrimą, muziejų veiklą, klientų aptarnavimą bei administracinius procesus. Taip pat suteikė daug žinių apie meną, leido suprasti, kaip gimsta naujos parodos, renginiai, o svarbiausia – daugiau sužinoti apie save. Globojamas geros praktikos vadovės bei dirbdamas nuostabaus ir šilto kolektyvo apsuptyje kiekvienas jaustųsi gerai, nes išėjus vakare, kitą dieną norisi vėl sugrįžti – esu labai laiminga, kad turėjau galimybę tapti Valstybės pažinimo centro dalimi. Bus smagu čia sugrįžti kaip lankytojai ir atsivesti draugus, nes kartu pažinti valstybę dar įdomiau!

 • Benita Striukytė 

  2018 metų rudenį apsilankiusi Valstybės pažinimo centre likau sužavėta centro idėja, ekspozicijomis ir komanda. Todėl tik atėjus metui rinktis praktikos vietą, nedvejodama žinojau, jog būtų be galo smagu išbandyti save Valstybės pažinimo centre. Tai – viena inovatyviausių ir moderniausių erdvių Lietuvoje, kurioje kiekvienas apsilankęs sužinos kažką naujo ir įdomaus. Praktikos metu įgijau be galo daug naudingos patirties: sužinojau daugiau apie muziejų veiklą, ekspozicijų kūrimą, Centro veiklos administravimą, renginių organizavimą, įvairių komunikacijos priemonių valdymą ir turinio kūrimą. Centro, net ir po praktikos, taip lengvai nepaleisiu, liksiu čia savanoriauti! Esu be galo laiminga gavusi galimybę čia padirbėti ir įgauti daugiau žinių bei patirties.

 • Giedrė Maskeliūnaitė 

  Kai pradėjau savanoriauti Valstybės pažinimo centre supratau, kad tikrai norėsiu atlikti praktiką. Savanorystė suteikia galimybę prisiliesti prie įvairių veiklų, todėl norėjosi susipažinti su konkrečia sritimi, taigi pasirinkau atlikti praktiką ekspozicijos turinio ir kūrimo srityje. Praktikos metu įgijau informacijos rinkimo, analizavimo įgūdžių, lavinau tekstų rašymo bei vertimo žinias. Trys praktikos mėnesiai praėjo labai greitai, per kuriuos įgavau daug įvairios patirties, kuri skatina kritinį mąstymą. Džiaugiuosi atlikus praktiką Valstybės pažinimo centre, kur pavyko pasiekti išsikeltus tikslus bei atlikau įdomias užduotis, kurios suteikė daug žinių. 

 • Laura Gaidamovičiūtė 

  Atlikti praktiką Valstybės pažinimo centre pasirinkau, nes labai patiko Centro idėja, interaktyvios parodos, kurios suteikia galimybę neįprastu būdu susipažinti su valstybės sandara, svarbiausių valdžios institucijų veikla. Praktikos kryptis buvo susijusi su ekspozicijos turinio kūrimu ir atnaujinimu, kas buvo labai įdomu, nes ieškodama ir analizuodama informaciją įvairiomis temomis galėjau gilinti savo žinias susijusias su Lietuvos istorija, kultūra, politiniais įvykiais ir kitomis aktualiomis temomis. Todėl atliekamos užduotys buvo labai skirtingos bei įtraukiančios. Praktika suteikė galimybę įsigilinti į šiuolaikinio Centro veikimo principus, prisidėti prie parodų turinio kūrimo bei susipažinti su nuostabia komanda, todėl labai džiugu, jog galėjau būti jos dalimi.

 • Emilija Lankaitė 

  Apie Valstybės pažinimo centrą primą kartą teko sužinoti tik ieškantis praktikos antrame kurse. Studijavau Kaune, turizmo vadybą, tad nežinojau ar ši vieta tinkama mano specialybei, tačiau labai klydau. Vos prasidėjus praktikai supratau, jog čia sužinosiu ne tik apie muziejų veiklas ar funkcijas, bet ir daugelį kitų dalykų. Užduotys buvo įvairios ir įdomios, o smagiausia tai, jog galėjau stebėti visą veiklą iš vidaus. Teko dalyvauti ir renginiuose, bendrauti su lankytojais. Manau, Valstybės pažinimo centras yra skirtas kiekvienam. Ar norėtum savanoriauti, atlikti praktiką, ar tiesiog apsilankyti kaip lankytojas, čia visuomet būsi laukiamas ir pasitiktas ten dirbančių žmonių, kurie manau suteikia labai daug patrauklumo pačiam centrui. Praktikos laikotarpis tikrai neprailgo ir buvo labai įdomu turėti tokią patirtį. Centre tikrai apsilankysiu dar ne kartą.