Paroda „Laisvės žvalgas“

undefined
2021.10.06 – 2021.10.31

Valstybės pažinimo centras, kartu su Prienų krašto muziejumi, kviečia spalio mėnesį apsilankyti parodoje „Laisvės žvalgas“, skirtoje Juozo Lukšos Daumanto 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Juozas Albinas Lukša – vienas žymiausių Lietuvos laisvės kovotojų ir vadų, prasiveržęs per sovietų saugotą valstybės sieną, užmezgęs ryšius su lietuviais emigracijoje, Vakarams skleidęs žinias apie rezistencinę kovą Lietuvoje ir sugrįžęs kovoti iki galo, net ir žinodamas, kad pagalba iš Vakarų jau neateis. Visas partizano gyvenimas, tai patriotiškumo, pilietiškumo bei meilės savo kraštui pavyzdys.

Paroda padės pažinti ne tik J. Lukšos – Daumanto biografiją, bet ir leis pajausti Lietuvos nepriklausomybės kovos dramą, kuomet vieno žmogaus istorijoje telpa ir subtiliausi bei gražiausi asmeninio gyvenimo epizodai, ir kilnaus bei ryžtingo pasirinkimo kovoti už Lietuvą ir jos Laisvę priesaika.

Taip pat paroda nustebins ir įdomiu dizainu – dinamiškoje erdvinėje mozaikoje sudėliotos kovotojo mintys, meilės laiškų nuotrupos, dokumentų fragmentai, žemėlapiai, citatos, svarbiausi gyvenimo faktai. Šios detalės erdvėje sujungiamos į bendrus vaizdinius ir vientisą istoriją.

Parodą aplankyti kviečiame visą spalio mėnesį, įprastu Valstybės pažinimo centro darbo laiku:
Antradieniais – penktadieniais 9 – 16 val. (reikalinga išankstinė registracija +370 706 64094 arba el. paštu registracija.vpc@prezidentas.lt);
Šeštadieniais – sekmadieniais 11 – 18 val. (išankstinė registracija nereikalinga, paskutiniai lankytojai įleidžiami 17 val.).

Organizatorius – Prienų krašto muziejus.

Partneriai: Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centras, Kauno r. Garliavos Juozo Lukšo gimnazija.

Parodos rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Prienų rajono savivaldybė.