VIRTUALIOS PARODOS ATIDARYMAS 2020 12 22

VIRTUALIOS PARODOS ATIDARYMAS 2020 12 22

Artėjant Kūčioms ir Šv. Kalėdoms, Valstybės pažinimo centras kviečia į virtualios parodos „Pergalingos 1989-ųjų Kūčios: Molotovo – Ribbentropo pakto nuvainikavimas“ nuotolinį atidarymą, kuriame dviejų skirtingų kartų istorikai dr. Algimantas Kasparavičius ir dr. Mindaugas Nefas gyvai transliuojamo pokalbio metu apžvelgs parodos medžiagą bei pristatys įdomiausius jos elementus.

Pokalbio dalyviai nuotoliniu būdu žiūrovams žada įdomią istorinę kelionę laiku nuo lemtingų 1939 m. antrosios pusės įvykių, penkiems dešimtmečiams nulėmusių Lietuvos ir kitų Baltijos šalių likimą, iki 1989 m. gruodžio 24 d., kai Sovietų Sąjungos Liaudies deputatų suvažiavimas pripažino slaptųjų susitarimų egzistavimą ir juos pasmerkė. 

Dr. Algimantas Kasparavičius ir dr. Mindaugas Nefas kartu ieškos atsakymų į reikšmingus istorijai klausimus – kokia gi buvo Lietuvos politinė vidaus ir užsienio situacija XX a. 4 dešimtmetyje ir ar Lietuva pati įlindo į kilpą? Kas velniško yra Molotovo – Ribbentropo pakte? Antrojo pasaulinio karo pradžioje pakto slaptųjų protokolų korekcijos – ar Lietuva buvo norimas kąsnis? Kokį vaidmenį vaidino Lietuvos išeivija keliant Lietuvos laisvės bylą? Kaip Molotovo – Ribbentropo paktas išvydo dienos šviesą Atgimstančioje Lietuvoje ir kodėl 1989 m. Kūčios yra pergalingos?

Valstybės pažinimo centras kviečia burti bičiulius, kolegas, šeimos narius ir visus, kurie neabejingi svarbiems istorijos įvykiams ir gruodžio 22 d. 14 val. nuotoliniu būdu stebėti tiesioginę transliaciją LRT.lt portale bei Valstybės pažinimo centro Facebook paskyroje.

Su virtualia paroda susipažinti bus galima jau nuo gruodžio 22 d. užsukus į Valstybės pažinimo centro interneto svetainę pazinkvalstybe.lt.