Vasario 2 d. Geležinkelių muziejus kviečia į renginį bei iniciatyvą, kurios metu geležinkėlio stotyje pajėgas suburs skirtingi Vilniaus muziejai ir pristatys kultūrinę sostinės paletę miesto gyventojams ir jo svečiams! Renginyje nuo 12:00 iki 19:00 valandos turėsite galimybę susipažinti net su 9 Vilniaus muziejų viekla, sudalyvauti edukacijose ir kūrybinėse dirbtuvėse. Kviečiame susipažinti su dalyviais, tarp kurių – ir Valstybės pažinimo centro komanda!
RENGINIO DALYVIAI
Energetikos ir technikos muziejus
Energetikos ir technikos muziejaus gidas Karolis Mikelevič, sukūręs naują edukacinę programą „3D skenavimas: skaitmeninė dimensija“, papasakos apie 2D ir 3D skenavimo principus, būdus, istoriją ir panaudojimo būdus. 3D skenavimas gali beveik tobulai atkurti bet kurį žmogaus vidaus organą ir yra plačiai naudojamas skirtingose mokslo bei technologijų srityse.
Renginio dalyviai turės galimybę realiu laiku nuskenuoti savo veidą ir atsidurti skaitmeninėje dimensijoje. O susipažinę su 3D spauda, sužinosite, kaip nuskenuotą savo atvaizdą reikėtų atsispausdinti 3D spausdintuvu.
Geležinkelių muziejus
Geležinkelių muziejaus gidė Armantė nemokamų ekskursijų geležinkelio stotyje metu (12 ir 14 val.), pasidalins istorijomis, kuriose sužinosite, kaip nuo XIX a. iki šių dienų keitėsi stoties keleivių rūmai, jų apylinkės, kelionės traukiniais ir kas buvo atrasta stoties rekonstrukcijos metu! Vietų skaičius ribotas, todėl BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA - https://forms.office.com/e/9s33g2ExYT
Taip pat Muziejaus stende mažyliai galės pažaisti su traukinukais, o keliaujantys galės pasižymėti savo bilietą senuoju komposteriu!
Markučių dvaro muziejus
Markučių dvaro muziejus pristatys dvi veiklas:
XIX a. stalo žaidimai
Kviečiame paauglius ir suaugusius prisijungti ir sužaisti populiarų XIX a. žaidimą „Viltis". Žaidimo lauką sudaro „Lenormand" kortos, žaidėjai juda su figūrėlėmis mesdami kauliukus, atlikinėdami jiems tekusias užduotis, kol pasiekia žaidimo finišą. Žaidimą vienu metu gali žaisti nuo 2 iki 10 žaidėjų, todėl norintys žaisti turėtų registruotis nurodytiems laikams (12:00; 12:30; 13:00; 13:30; 14:00; 14:30). ŽAIDIMUI PRIVALOMA REGISTRACIJA - https://forms.office.com/e/3gtuGPfPKP
2. "Šliaužtinukų zona"
Kviečiame tėvelius su mažais vaikais (0-4 m.) trumpam tapti inžinieriais ir architektais: statyti svajonių miestą ir išbandyti geležinkelį.
„Turime saulę, turime pievą, turime miestą - kuriame patys :)" (Pagal XVIII a. - XIX a. vokiečio pedagogo Friedrich Fröbel metodiką)
Medinės miesto architektūros muziejus
Medinės miesto architektūros muziejus kviečia pažinti medinį Lietuvos miestų paveldą, kartais puošnų ir gražų, o kartais mažiau patrauklų akiai.
Mugės metu MMAM siūlys lankytojams pažiūrėti į medinę miestų architektūrą kiek kitu kampu: būsto projektui pasirinkti kitą urbanizacijos simbolį – geležinkelį, ir pagalvoti, kaip galima būtų pritaikyti gyvenimui nebenaudojamą traukinio vagoną.
Muitinės muziejus
Muitinės muziejus 12:00-14:00 valandomis pristatys edukaciją apie kinologiją. Edukacijos metu pasakojama „Kas yra kinologija? Kodėl šunys yra puikūs pagalbininkai?“. Šunys pranašesni uosle, geresniu matymu naktį bei greitumu, gali aptikti narkotikus, tabaką, sprogmenis, todėl yra naudojami muitinės įstaigų, policijos bei kitų tarnybų.
Kinologas pasakoja ir demonstruoja, kaip šuo mokomas atrasti narkotikus, pinigus, cigaretes. Pasirodo, skirtingi pinigai turi skirtingus kvapus, kuriuos šunys puikiai atskiria. Kinologas paneigia mitus, jog šunys treniruojami šeriant narkotikais, kad juos surastų. Šuo susieja kvapą su rezultatu - už suradimą jis gaus savo kamuoliuką. Šią edukaciją itin rekomenduojame tiems, kurie svajoja įsigyti keturkojį draugą ir nori gauti profesionalo patarimų.
Pinigų muziejus
Apsilankę Lietuvos banko Pinigų muziejaus stende Vilniaus geležinkelio stotyje turėsite galimybę pasinerti į įdomų pinigų ir bankų pasaulį, sužaisti interaktyvių žaidimų, laimėti prizų, išbandyti virtualios realybės akinius.
Nepraleiskite šios progos! Tai puiki galimybė ne tik daugiau sužinoti, bet ir smagiai praleisti laiką belaukiant savo kelionės pradžios.
Valstybės pažinimo centras
Valstybės pažinimo centras – tai moderni edukacinė erdvė, kviečianti pažinti ir domėtis, kaip veikia demokratiška valstybė ir jos institucijos. Pristatoma informacija kuriama drauge su lankytojais: šiuolaikinėmis technologijomis kiekvienas kviečiamas kurti asmeninį santykį su pateikiama medžiaga ir dalintis nuomone, ekspozicijų erdves paverčiant diskusijų forumu.
Valstybės pažinimo centro stende lankytojai galės susipažinti su ekspozicijų ir edukacijų fragmentais: statyti demokratijos bokštą, pasitikrinti šalies simbolių ir herbų žinias, dėlioti lego kaladėles, išbandyti interaktyvų centro pažinimo būdą. Kviečiame užsukti, dalyvauti ir patirti!
Valdovų rūmų muziejus
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kaupia, saugo, tyrinėja ir populiarina kultūros, meno, istorijos ir archeologijos vertybes, parodančias Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų Vilniaus Žemutinėje pilyje istoriją ir kultūros paveldą. Čia vyksta Valdovų rūmų muziejaus bei kitų institucijų organizuojami renginiai, ciklai, festivaliai, edukacijos ir kitos veiklos.
Muziejaus stende kviečiame pažinti valdovų būtį, dalyvauti viktorinose bei sužinoti įdomių faktų apie Muziejų bei Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją.
Vinco Mykolaičio-Putino muziejus
Vinco Mykolaičio-Putino muziejus pristatys savo veiklą, parodys kelis eksponatus, leis paspėlioti, kam skirti šie daiktai? Vėliau vyks edukacija "Mano mėnesiai", kurioje grupelei žmonių bus išdalijamos kortelės su eilėraščiais iš V. Mykolaičio-Putino eilėraščių ciklo „Mano mėnesiai“. Dalyviai perskaitys eilėraščius ir bandys atspėti, koks mėnuo aprašytas – kiekvienai kortelei su eilėraščiu turi pritaikyti kortelę su mėnesio pavadinimu. Užduotį sunkina eilėraščiuose ištrinti mėnesių pavadinimai. Rugpjūtis ar kovas?
Grupelė lavins mąstymą, mokysis diskutuoti, drąsiai reikšti mintis, pagrįsti savo nuomonę, užsiėmimo pabaigoje skaitysime eilėraščius. Edukacija trunks 30 minučių, registruotis galima el. paštu putinomuziejus@gmail.com.