VALSTYBĖS PAŽINIMO CENTRUI - PENKERI!

VALSTYBĖS PAŽINIMO CENTRUI - PENKERI!

2016 m. kovo 10 d. įsikūręs Valstybės pažinimo centras šiandien švenčia jau penktąjį savo gimtadienį!

Jau penkerius metus Valstybės pažinimo centras yra ištikimas savo išskirtinei misijai – padėti Lietuvos gyventojams geriau pažinti savo valstybę, kurios piliečiais esame. Džiaugiamės, kad net beveik 200 000 įvairaus amžiaus Centro lankytojų panoro pasidomėti apie Lietuvą – jos kultūrą, valdymo sistemą, simbolius, vadovus ar apdovanojimus! Patraukliomis ir interaktyviomis formomis Centras taip pat stengiasi ugdyti supratimą ir gebėjimą identifikuoti savo santykį su valstybe tam, kad galėtume suprasti, jog kiekvienas iš mūsų kuria ją bei jos gerovę.

Ne tik formos, bet ir daugelis Centro eksponatų yra interaktyvūs,  įtraukiantys bei nuolatos atsinaujinantys. Per penkerius metus sukurta daugiau nei 500 grafinių kodų, surengta 15 parodų ir net 155 renginiai!

Taip pat didžiuojamės, drąsiai galėdami teigti, jog prie Centro turinio kūrimo ir tobulinimo nuolat prisideda ir jo lankytojai. Per penkerius metus pravesta net virš 4000 edukacinių užsiėmimų, sukurta 12 fizinių edukacijų, o įvedus karantiną, Centras persikėlė į virtualią erdvę, ir sukūrė net 4 nuotolinius užsiėmimuso aplankė jau net 232 Lietuvos mokyklų klases!

Pasibaigus karantinui ir Centrui vėl fiziškai atvėrus duris – Jūsų laukia naujovės:

  • edukacinis laukas bus papildytas išskirtiniais ir interaktyviais išmaniaisiais kubais, todėl edukacijos taps dar įdomesnės ir įnovatyvesnės;
  • naujovė ir laikinųjų parodų lauke – bus atidaryta Vilnius review paroda „Šiuolaikinė lietuvių poezija: eilėraščiai mieste“, kurioje išskirtine forma pristatomi 36 poetai, skaitantys savo eiles neįprastose miesto vietose;
  • nuolatinė ekspozicija bus papildyta UNESCO stendu, kuris interaktyviomis priemonėmis supažindins su UNESCO Tarptautinio materialaus, nematerialaus ir dokumentinio paveldo 11 objektų Lietuvoje;
  • bus eksponuojama išskirtinė dovana Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai – Krištiano Ronaldo futbolo marškinėliai! Bus galimybė netgi su jais nusifotografuoti!

Tariame AČIŪ, kad esate kartu, kad prisidedate prie Centro gerovės ir jo kūrimo, kad nenustojate domėtis Lietuva ir skatinate mus tobulėti!

Pasiilgome Jūsų, todėl tikimės, kad greitai vėl galėsime susitikti gyvai!

Dalinamės akimirkomis!