Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Valstybės pažinimo centro nuolatinės ekspozicijos nuo šiol prieinamos ir žmonėms su regos negalia

Valstybės pažinimo centro nuolatinės ekspozicijos nuo šiol prieinamos ir žmonėms su regos negalia

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijoje įsikūręs Valstybės pažinimo centras lankytojams su regos negalia įdiegė audiogidus, kurie užtikrins, kad savarankiški apsilankymai muziejuje būtų sklandūs ir keltų kuo mažiau iššūkių. Su mygtukais valdomu audiogidu nuo šiol galima ne tik savarankiškai lankytis visuose centro aukštuose, bet ir išgirsti daugybę įdomių faktų apie svarbiausius valstybingumo elementus ir valstybės valdymą.

Elektroniniai audiogidai yra skirti visų centro lankytojų su regos negalia patogumui: priartėjus prie dominančios ekspozicijos ir surinkus temos numerį klaviatūroje, lankytojai gali išklausyti garsinį pasakojimą ir juo naudodamiesi keliauti pagal poreikius pritaikytu ekspozicijos maršrutu. Modernaus audiogido klavišai yra specialiai išdėstyti, o ant skaičiaus „5“ yra reljefinė žyma.

Kiekvieno maršruto pradžioje centro lankytojai yra supažindinami su visa reikalinga informacija apie judėjimą muziejuje, orientuojantis vedimo takeliu ir papildomais taktiliniais planais. Klausydamiesi audiogido, lankytojai taip pat gali rinktis, kokį eksponatą ar erdvę jie nori toliau apžiūrėti. Audiogidas padeda lankytojams orientuotis muziejuje, susipažinti su eksponatais ir lytėjant apžiūrėti jų kopijas.

Pasak Valstybės pažinimo centro vadovės Gailės Ambrazienės, žmonėms su regos negalia buvo pritaikytos nuolatinės centro ekspozicijos dalys, kviečiančios susipažinti su esminiais valstybės elementais: teritorija, gyventojais, valstybės institucijomis ir jų funkcijomis.

„Stengėmės, kad į muziejų atėjęs žmogus su negalia galėtų kiek įmanoma savarankiškiau naudotis paslaugomis, kad patirtų kuo mažiau iššūkių ir gautų maksimaliai sklandžią patirtį. Siekiame būti visiems piliečiams atviru ir prieinamu centru, todėl nuolatos ieškome sprendimų, kurie padėtų tobulėti. Džiaugiamės, kad įgyvendindami pokyčius, galėjome konsultuotis su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovais – jų įžvalgos ir patarimai padėjo atliepti poreikius bei teorines žinias pritaikyti praktikoje“, – sako G. Ambrazienė. 

Norintys rinktis savarankišką audioekskursiją, apie tai turi informuoti Valstybės pažinimo centro darbuotoją: jis išduos reikiamą įrangą ir paaiškins, kaip ja naudotis.

Primename, kad norint centrą aplankyti nuo antradienio iki penktadienio, reikalinga išankstinė registracija. Savaitgaliais centras atviras nuo 11 iki 18 val. (paskutiniai lankytojai įleidžiami 17 val.), iš anksto registruotis nereikia.