Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Valstybės pažinimo centro komanda apsilankė Varėnoje

Valstybės pažinimo centro komanda apsilankė Varėnoje

Rugpjūčio 29 d. Valstybės pažinimo centro komanda, lydima edukatorių Manto ir Emilijos, apsilankė Varėnoje. Visuomeninėje rajono organizacijoje  „Ištieskime ranką vaikui” jie susirinkusiems vaikams vedė edukacinį užsiėmimą  „Pasinerk į demokratiją”. Edukacijos dalyviai turėjo galimybę atlikti simuliacines užduotis, dalyvauti interaktyviame žaidime, kartu diskutuoti ir gilinti žinias apie demokratijos principus.

Visuomeninė organizacija „Ištieskime ranką vaikui“ įkūrė pirmąjį Varėnos rajone Vaikų dienos centrą, kurio tikslas ir siekis yra ginti vaikų teises, padėti jiems ugdytis kaip asmenybėms. Šiame centre itin daug dėmesio skiriama socialinės rizikos šeimoms ir jose augančioms atžaloms. Čia dirba ir savo paslaugas teikia profesionalūs psichologai, pedagogai bei kiti specialistai, prisidedantys prie centrą lankančių vaikų laisvalaikio organizavimo. 

Edukacijoje be dienos centro vaikų dalyvavo ir Varėnos Šv. Arkangelo Mykolo parapijos centro globotiniai - gausios dalyvių pajėgos sukūrė puikią atmosferą ir įtraukų užsiėmimą. Edukatoriai moksleivius kvietė susipažinti su demokratijos valdymo forma bei jos pagrindiniais bruožais. Pasiskirstę komandomis, mokiniai susipažino ir kūrybiškai įkūnyjo atskiras valdžias bei gilinosi į jų veiklas. Tai ne tik padėjo geriau įsisavinti valdžių padalijimo principą Lietuvoje, bet ir leido jį paprasčiau apibūdint. Edukacijos pabaigoje mokinių laukė interaktyvus žaidimas, padėjęs apsispręsti, kurios valdžios atstovu kiekvienas dalyvis galėtų būti.

Kol Valstybės pažinimo centro komanda dirbo dienos centre, kitose Varėnos rajono vaikų bei jaunimo ugdymo įstaigose buvo pristatyta Valstybės pažinimo centro ekspozicijų pagrindu sukurta mokymosi svetainė „Pilietiškumo mokykla“. Prezidento iniciatyva sukurta svetainė skirta pilietiniam ugdymui(si), siekiant suteikti žinių apie valstybę, ugdyti pilietiškumą ir pilietinę savimonę. Čia daug temų ir užduočių, atliepiančių ir papildančių pilietiškumo ugdymo programas. „Pilietiškumo mokykloje“ laukiami mokytojai, mokiniai ir visi Lietuvos piliečiai.