Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Valstybės pažinimo centro komanda apsilankė Molėtuose

Valstybės pažinimo centro komanda apsilankė Molėtuose

Rugsėjo 28-ąją Valstybės pažinimo centro edukatoriai drauge su LR Prezidento kanceliarijos komanda lankėsi Molėtuose. Šio miesto progimnazijos moksleiviams ir regiono mokyklų mokytojams buvo pristatyti Valstybės pažinimo centro sukurti įrankiai: grupiniai edukaciniai užsiėmimai bei virtuali pilietiškumo mokymosi programa.

5-8 klasių Molėtų progimnazijos moksleiviai buvo kviečiami dalyvauti įtraukiame edukaciniame užsiėmime „Pasinerk į demokratiją“.  Jo metu dalyviai turėjo galimybę susipažinti su demokratijos valdymo forma bei pagrindiniais jos bruožais. Pasiskirstę komandomis, mokiniai ne tik sužinojo, bet ir įkūnijo atskiras valdžias. Įvairių žaidimų principu gilindamiesi į jų veiklas, progimnazijos moksleiviai įsisavino valdžių padalijimo principą Lietuvoje, rinko savo atstovus ir vadovus, įsitraukė į kitus edukatorės Emilijos pasiūlytus simuliacinius žaidimus.

Tuo metu LR Prezidento kanceliarijos kanclerė Agila Barzdienė ir patarėja Sandra Kundrotė mokytojų grupei iš skirtingų regiono mokyklų surengė projekto „Virtuali Pilietiškumo mokykla“ pristatymą. Be to, istorijos pilietiškumo mokytojai galėjo sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse.

Primenama, kad „Pilietiškumo mokykla“ yra pilietiniam ugdymui(si), siekiant suteikti žinių apie valstybę,  ugdyti pilietiškumą ir pilietinę savimonę, sukurta svetainė. Jos turinio pagrindą sudaro Valstybės pažinimo centro ekspozicijoms ekspertų sukurtas turinys ir centro edukacinėse programose sukaupta patirtis. Šioje svetainėje skatinami lankytis ne tik mokytojai ir mokiniai, bet ir visi piliečiai. Čia visuomet rasite temų ir užduočių, atliepiančių ir papildančių pilietiškumo ugdymo programas.