Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Valstybės pažinimo centro komanda apsilankė Klaipėdos regione

Valstybės pažinimo centro komanda apsilankė Klaipėdos regione

Gruodžio 19-20 dienomis Valstybės pažinimo centro edukatoriai drauge su LR Prezidento kanceliarijos komanda vyko į Klaipėdos regioną. Čia jie aplankė Priekulės ir Šilutės miestus, kurių mokyklose  buvo pristatyti Valstybės pažinimo centro sukurti įrankiai: grupiniai edukaciniai užsiėmimai bei virtuali pilietiškumo mokymosi programa.

Priekulėje Valstybės pažinimo centro komanda aplankė Ievos Simonaitytės gimnaziją. Šios mokyklos 3-8 klasių moksleiviai buvo pakviesti dalyvauti šventiniame protmūšyje, kurio metu galėjo pasitikrinti žinias apie Lietuvos valstybę ir vieną laukiamiausią metų šventę - Kalėdas. Dalyviai, susikirstę į komandas, per tam tikrą laiką turėjo įveikti kelias dešimtis klausimų, susijusių su mūsų tradicijomis, papročiais, tarmėmis, etnografiniais regionais ir, žinoma, žiemos šventėmis. Edukacijos metu vaikai taip pat turėjo galimybę išbandyti interaktyvią piešimo ore priemonę, kuri  atsakiusiems daugiausiai klausimų pelno papildomų taškų. 

Šilutėje Valstybės pažinimo centro edukatoriai vyko į Pamario progimanziją. Čia per dieną surengtos net šešios edukacijos, kurių pagrindą taip pat sudarė Kalėdinis protmūšis. Visi moksleiviai, nuo pradinukų iki progimnaziją jau baigiančių aštuntokų, bei juos lydėję mokytojai, buvo labai aktyviai įsitraukę ir noriai dalyvavo jiems siūlytose veiklose.

Išvykstamųjų edukacijų metu abejose mokylose paraleliai vyko ir  projekto „Virtuali Pilietiškumo mokykla“ pristatymai. Juos mokytojų grupėms iš skirtingų regiono mokyklų surengė LR Prezidento kanceliarijos kanclerė Agila Barzdienė ir patarėja Sandra Kundrotė. Primenama, kad „Pilietiškumo mokykla“ yra pilietiniam ugdymui(si), siekiant suteikti žinių apie valstybę,  ugdyti pilietiškumą ir pilietinę savimonę, sukurta svetainė. Jos turinio pagrindą sudaro Valstybės pažinimo centro ekspozicijoms ekspertų sukurtas turinys ir centro edukacinėse programose sukaupta patirtis. Šioje svetainėje skatinami lankytis ne tik mokytojai ir mokiniai, bet ir visi piliečiai. Čia visuomet rasite temų ir užduočių, atliepiančių ir papildančių pilietiškumo ugdymo programas.