Valstybės pažinimo centro diena Tauragėje

Valstybės pažinimo centro diena Tauragėje

Spalio 13 dieną Valstybės pažinimo centras jungėsi prie Lietuvos Respublikos Prezidento darbo dienos regione ir vyko į Tauragę.

Pirmiausia, Valstybės pažinimo centro komanda lankėsi Tauragės Šaltinio progimnazijoje, kur buvo vedamos edukacijos 4-os bei 8-os klasių mokiniams. Jaunesnieji, edukacijos „Jaunieji tyrinėtojai“ metu, tobulino darbo komandose įgūdžius, susipažino su Lietuvos herbais, asmenybėmis, sužinojo apie prezidentų pomėgius, kalbą bei šnektas. Vyresnieji dalyvavo edukacijoje „Ką gali pilietis?“, kur taip pat dirbo komandose, aiškinosi, kaip įgaunama Lietuvos pilietybė, kas yra pilietiškumas bei žaidė interaktyvų žaidimą.

Antroje dienos pusėje Valstybės pažinimo centras persikėlė į Tauragės Švč. Trejybės parapijos vaiko dienos centrą, kur komandą pasitiko dviejų moksleivių bei mokytojo nuostabi muzikinė programa, palietusi visų širdis. Vėliau buvo vedama edukacija „Aš – pilietis“, kurios metu vaikai sužinojo, kaip įgyjama pilietybė Lietuvoje ir pasaulyje, klausė žymių žmonių pasisakymus apie pilietiškumą, išsiaiškino, kaip galima aktyviai dalyvauti valstybės gyvenime.

Prie visų užsiėmimų prisijungė ir Pirmoji Lietuvos ponia Diana Nausėdienė. Su mažesniaisiais ji kalbėjosi apie ambicingas moksleivių svajones bei kaip jie įsivaizduoja Lietuvą po 100 metų, o su vyresniaisiais diskutavo apie jiems labiausiai rūpimus klausimus bei linkėjo būti smalsiems, pilniems naujų idėjų bei sėkmės jas įgyvendinant.

Dalinamės akimirkomis!

Nuotraukų autorės: Justina Baltrūnaitė ir Jovita Verpečinskienė.