Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Valstybės pažinimo centre Lietuvos 20 metų narystės NATO paminėjimui skirta paroda

Valstybės pažinimo centre Lietuvos 20 metų narystės NATO paminėjimui skirta paroda

Minint Lietuvos narystės NATO dvidešimtmetį, Valstybės pažinimo centre atidaroma nauja paroda „NATO20: Protas išlaisvėja diskusijoje“. Parodoje kūrėjai atsigręžia į Šiaurės Atlanto aljanso istoriją, kviečia panagrinėti kolektyvinės gynybos principus, pristato Lietuvoje vystomas aukštąsias technologijas ir jų indėlį į NATO saugumą.

Ekspoziciją „NATO20: Protas išlaisvėja diskusijoje“ sudaro kelios dešimtys skirtingų eksponatų: nuo šiandien Lietuvoje vystomų aukštųjų technologijų, iki bepiločio orlaivio, telekomunikacijų įrangos ar NATO karių maisto davinių. Kaip ir kitose šio centro ekspozicijose, lankytojai skatinami ne tik stebėti, bet ir dalyvauti bei patirti šią parodą per interaktyvias formas. Šįkart kūrėjų pasiūlyti sužaidybinti elementai integruoti parodos ir diskusijų simboliu tapusiame apvaliame stale. Įdomu tai, jog aplink stalą išsidėsčiusios kėdės buvo naudotos 2023 m. NATO viršūnių susitikimo Lietuvoje metu. Šiam įvykiui pažymėti parodoje įkurdinta ir daugiau autentiškų renginio detalių: krėslai, kėdės, tribūna, taip pat pristatomas specialiai sukurtas filmukas.

Už eksponatus organizatoriai dėkoja parodos partneriams „NT Service“, „UAB Aerodiagnostika“, „UAB Brolis Semiconductors“ ir „RSI Europe“.

Parodą kuravo dr. Kęstutis Kilinskas. 

Parodos atidarymas visuomenei vyks kovo 29 d., 12.00 - 15.00 val. Kitomis dienomis parodą aplankyti galima įprastomis Valstybės pažinimo centro darbo valandomis.