Artėjant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, skelbėme iššūki moksleiviams, kuriame reikėjo nupiešti plakatą tema – ką gi Tau simbolizuoja žodis laisvė? Konkurso kriterijumi tapo mėginimas įsijausti į sovietmečio laikotarpį kūriniuose nenaudojant valstybės simbolių ir paties žodžio laisvė.
Kovo 11–15 dienomis (imtinai), kvietėme balsuoti už labiausiai temą atspindėjusį plakatą ir taip išrinkti nugalėtoją. Daugiausiai Jūsų balsų surinko Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos 7a klasės moksleivės Arianos Truikytės darbas, kuris ir tampa konkurso nugalėtoju!
Sveikiname!
Plakato idėja: „Piešinyje meška simbolizuoja Sovietų Sąjungą, letenomis prispaudusią mūsų Lietuvėlei (kregždutei) sparnus, kad neištrūktų. Meška negailestingai nagais plėšia kregždutei širdį – meilės Tėvynei šaltinį. Nors jai ir užrištas snapelis, ji stengiasi sučiulbėti. Graudi giesmė sunkiai veržiasi pro blogio rūką, ją gąsdina narvas su storomis grotomis, iš kur kregždutei jau būtų sunku ištrūkti... Tačiau laisvės troškimas – stipresnis! Laisvės troškimas stipresnis ir šiandien. Tą matome, jaučiame, girdime ir palaikome visa širdimi!“.
Dėkojame visiems dalyvavusiems ir pateikusiems įspūdingus darbus. Džiaugiamės, kad jaunoji karta auga tokia patriotiška ir kūrybinga!
Visus dalyvių darbus galite rasti čia.
Matėme ir sekėme balsavimo padėtį. Mūsų siekis – skaidrumas ir sąžiningumas, todėl, pastebėję dalinimąsi darbais užsienietiškuose puslapiuose ir prašymus padėti surinkti daugiau balsų, nusprendėme minusuoti būtent tokius patiktukus (like).
Taigi, nuo Alytaus Jotvingių gimnazijos III klasės Jutos Lukoševičiūtės darbo minusuojame 161 balsą, o nuo Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos 7a klasės moksleivės Arianos Truikytės darbo 133 balsus, tačiau šis darbas vis tiek išlieka nugalėtoju.