Ar žinojote, jog sausio 28 d. minima Tarptautinė Lego diena? Tądien kviečiame atvykti į Valstybės pažinimo centrą, kur garsiausioms pasaulio kaladėlėms bus skirta itin daug dėmesio! Aplankykite naują ekspoziciją „Sukonstruoti optimizmą: lego paroda apie Kauno architektūrą“, sudalyvaukite lego modelių dizainerio Roko Mikšiūno organizuojamose lego dirbtuvėse ir prisijunkite prie unikalios lego entuziasto ir kolekcionieriaus Tomo kuriamos instaliacijos „Lietuvos žemėlapis“.
Lego populiarumas neblėsta nuo pat pirmųjų kaladėlių
Garsiojo konstruktoriaus istorija prasidėjo 1932 m. Danijos mieste Bilunde, kai dailidė Ole Kirk Christiansen iš atliekamų medžio atraižų nusprendė gaminti žaislus vaikams. Pirmoji kaladėlė konstruktoriui pagaminta 1949-aisiais. Įdomu tai, kad pirmųjų lego kaladėlių apatinė dalis buvo plokščia, taigi sujungti jų nebuvo įmanoma. Išradėjas netrukus žaislą patobulino ir pristatė pirkėjams tokias lego kaladėles, kokias žinome šiandien.
Šis konstruktorius visame pasaulyje yra užkariavęs vaikų ir tėvų dėmesį. Lego kaladėlės vertinamos ne tik dėl įdomiai praleidžiamo laiko, bet ir dėl teigiamos įtakos raidai: jų dėliojimas skatina kūrybiškumą, lavina vaizduotę ir smulkiąją motoriką, ugdo loginį mąstymą.
Tinka ne tik vaikams: dalyvaukite lego dirbtuvėse ir pažinkite Lietuvą garsinantį architektūros stilių
Apie tai, kad lego konstruktorius yra puikus laisvalaikio praleidimo būdas ne vienerius metus kalba Lietuvos mokslininkas, kultūros paveldo puoselėtojas ir LEGO modelių dizaineris Rokas Mikšiūnas. Jis yra sukūręs įvairių meno kūrinių iš LEGO detalių: 2.4 m x 3.5 m užuolaida iš kaladėlių, Iljinų šeimos namo LEGO modelį, Vilniaus Oro uosto išvykimo modelį ir daugelį kitų žymių pastatų interpretacijų. Roko darbai buvo pastebėti ir užsienyje – jo sukurtas Iljinų šeimos namo modelis surinko 10 tūkst. patiktukų „LEGO Ideas“ sistemoje ir pretendavo tapti realiu LEGO rinkiniu. Neseniai kūrėjas pakvietė ir į savo darbų parodą, kurią Valstybės pažinimo centras kviečia aplankyti ir sausio 28-ąją, minint Tarptautinę lego dieną.
Ekspozicija „Sukonstruoti optimizmą: lego paroda apie Kauno architektūrą“ kviečia susipažinti su UNESCO Pasaulio paveldu pripažintu Kauno modernizmu per unikalią – lego konstruktoriaus – prizmę. Joje lankytojai gali iš arti pamatyti R. Mikšiūno darbus, tarp kurių ir pirmą kartą Vilniuje eksponuojamas dabartinėje Kauno Donelaičio gatvėje pastatytas Iljinų namo lego modelis.
Be to, norintys išbandyti lego galimybes patys, kviečiami registruotis ir į R. Mikšiūno dirbtuves. Anot autoriaus, šis užsiėmimas – tai unikali galimybė susipažinti su Kauno tarpukario architektūra per lego kaladėles. Dirbtuvėse vaikai pirmiausiai bus supažindinami su Kauno tarpukario architektūros bruožais, o po to įgytas žinias pritaikys konstruojant pastatus iš LEGO. Pastatų konstravimas vyks su lego dizaino programa – „Studio 2.0“. Dirbtuvėse bus lavinami erdvinio mąstymo įgūdžiai ir puoselėjimas ryšys su Kauno tarpukario architektūros paveldu.
DĖMESIO! Į dirbtuves būtina registracija – norintys dalyvauti iki sausio 26 d. turi atsiųsti savo vardą, pavardę ir amžių el. paštu registracija.vpc@prezidentas.lt. Dirbtuvės rekomenduojamos vaikams nuo ~10 metų, būtina turėti informacinio raštingumo pagrindus. Dalyviai turi atvykti su savo kompiuteriais, prieš tai reikia parsisiųsti nemokamą lego dizaino programą „Studio 2.0“.
Prisijunkite prie Lego instaliacijos kūrimo
Visą šeimų sekmadienį Valstybės pažinimo centre lankytojai taip pat turės galimybę prisijungti prie lego kūrėjo Tomo statomos Lietuvos žemėlapio instaliacijos, kuri bus kuriama išskirtine Greeble technika.
Tomas lego domisi nuo vaikystės, šiuo metu yra aktyvus kaladėlių entuziastas, taip pat priklauso "LitLug" bendruomenei. Jį labiausiai traukia Lego kosmoso, miesto ir viduramžių serijos. Be to, Tomas kolekcionuoja lego figūrėles bei rinkinius, turi sukaupęs per 100 knygų lego tematika. Siekdamas plėsti suvokimą apie lego, Tomas veda edukacinius lego kaladėlių modeliavimo būrelius vaikams. Jo tikslas, prisipažįsta, yra įkvėpti kitus kurti, dalintis idėjomis ir išgryninti savo kūrybinį potencialą su lego.
Nepraleiskite progos paminėti Tarptautinę lego dieną drauge!
Renginio programa:
11:00 – 17:00 „Greeble” instaliacijos kūrimas drauge su lego entuziastu Tomu
11:00 – 17:00 Ekspozicijos „Sukonstruoti optimizmą: lego paroda apie Kauno architektūrą“ lankymas
11:30 – 14:30 Dirbtuvės su R. Mikšiūnu „Lego modernizmas“