Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Šeimų sekmadienis | Kviečiame į edukacinį spekatklį visai šeimai „Žalia gyva“

Šeimų sekmadienis | Kviečiame į edukacinį spekatklį visai šeimai „Žalia gyva“

Rugsėjo 17 d., sekmadienį, 12:30 val. kviečiame apsilankyti Valstybės pažinimo centre vyksiančiame šeimų sekmadienyje. Jo metu bus rodomas kūrybinės grupės „Teatriukas“ spektaklis istorine tema „Žalia gyva“. Tai – tarsi gyva istorijos pamoka, skatinanti prisiminti ir didžiuotis Lietuvos istorija, vystanti kūrybiškumą bei kviečianti prasmingai švęsti 700 metų Vilniaus paminėjimą!

„Žalia gyva“ – tai senas vaikų žaidimas. Jį Vilniuje ir apylinkėse žaidė pokario vaikai –  bet kuriuo momentu vaikas galėjo ištarti  „žalia gyva“ ir draugas turėjo parodyti prie savo kūno glaudžiamą žalią, gyvą lapą, gėlės žiedą ar pan. Žiemą tai buvo nelengva užduotis (prisiminkite, kiek žiemą Lietuvoje būna sniego!)!

Profesionali kūrybinė grupė pasitelkusi nuotraukas, literatūrinę medžiagą (daugiausia naudota G.Mareckaitės knygos „Anapus ir anapus Vilniaus vartų“ medžiaga), gyvus prisiminimus kūrybiškai ir jautriai sudėliojo originalų scenarijų, kurio veikėjai – įvairių tautybių, įvairių laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. O istorijos – pačios įvairiausios – ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios – tokios, kokia Vilniaus ir visos Lietuvos istorija (iš Vokietijos bėgiais keliaujančio ir ieškančio tėvų berniuko istorija, mergaitės su ožkele, gyvenančios Aušros vartų palėpėje, žydų berniuko Romeno meilės istorija, Baltijos kelias, tremtinių traukiniai ir kt.). 

Spektaklio tikslas – pasiūlyti profesionalų teatro pasirodymą vaikams, šeimoms, kelti mintis apie savo šalies istoriją ir istorines aplinkybes, skatinti daugiakultūriškumo, tolerancijos, pozityvumo idėjas, siekti kritinio mąstymo įgūdžių, meno įvairovės sklaidos, bei jaustis istorijos kūrėjų dalimi (spektaklio metu žiūrovai įtraukiami į interaktyvų veiksmą - visi esame istorijos kūrėjai!).

 Spektaklis  Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje pripažintas geriausiu 2016 m. spektakliu vaikams!

Valstybės pažinimo centre vyks jau finalinis projekto ŽALIAS GYVAS 700 renginys, kurio metu buvo aplankyta 30 mokyklų, bendruomenių visoje Lietuvoje ir Punske. Projektas finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.

Režisierė Agnė Sunklodaitė, scenografė Giedrė Brazytė, kompozitorius Žilvinas Ramanauskas, aktoriai Dalia Mikoliūnaitė, Žilvinas Ramanauskas.

Trukmė 50 min.

Skirta 4 - 99 m. publikai. 

Išankstinė registracija nereikalinga, lankymas nemokamas.