SAVANORYSTĖ JST PROGRAMOJE

SAVANORYSTĖ JST PROGRAMOJE
2021.11.17

Šiais metais, Valstybės pažinimo centras prisijungė prie Jaunimo savanoriškos tarnybos programos ir kviečia 16–29 m. amžiaus Lietuvos piliečius savanoriauti!

Kuo skiriasi savanorystė JST nuo įprastos savanorystės Valstybės pažinimo centre?
JST – tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa, kurioje pagal parengtus planus jaunuolis atlieka pasirinktos srities užduotis. Tai galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi. 

Savanorius kviečiame išbandyti save trijose srityse:

  • Ekspozicija. Savanoris prisideda prie Valstybės pažinimo centro ekspozicijos ir parodų kūrimo bei atnaujinimo. Taip pat ieško įvairios informacijos, verčia tekstus į anglų kalbą, siekia užtikrinti bendradarbiavimą su kitomis įstaigomis.
  • Komunikacija. Savanoris padeda kuruoti renginius, užsiima kontaktų paieška, informacijos atnaujinimu, lankytojų apklausomis, komunikacijos plano idėjų generavimu. Esant galimybei kuria vizualinę medžiagą.
  • Edukacija. Savanoris savo jėgas išbando kuriant bei vedant edukacinius užsiėmimus, prisideda prie jų tobulinimo.

Visų sričių savanoriai taip pat budi savaitgaliais su Centro darbuotoju, dažniausiai 1 savaitgalio dieną per mėnesį. Tą dieną savanoris bendrauja su lankytojais, praveda jiems instruktažą, pagal galimybes veda pažintines ekskursijas.

Grafikas – 10 valandų per savaitę. Budėjimo savaitę valandų gali būti šiek tiek daugiau, priklausomai nuo poreikio, tačiau jos išlyginamos sekančios savaitės metu.

Šiuo metu, lapkričio 15 d. – gruodžio 15 d., jaunuoliai kviečiami registruotis į 2022 m. I-ojo pusmečio programos vietas. Registracijos anketą galite rasti čia

Daugiau informacijos apie savanorystę Valstybės pažinimo centre dalyvaujant JST programoje galite rasti čia.

Daugiau informacijos apie savanorystės galimybes JST galite rasti čia.