Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Projekto „Nordplus Horizontal 2021“ baigiamoji konferencija „Virtuali pilietiškumo mokykla“

Projekto „Nordplus Horizontal 2021“ baigiamoji konferencija „Virtuali pilietiškumo mokykla“

Rugpjūčio 25 d. Nacionalinėje švietimo agentūroje (NŠA) įvyko projekto „Nordplus Horizontal 2021“ baigiamoji konferencija „Virtuali pilietiškumo mokykla“. Renginio dalyviai buvo pakviesti susipažinti su svarbiausiu šio projekto rezultatu – atvira internetine mokymosi svetaine Pilietiskumomokykla.lt.

Konferencijos dalyvius pasveikino  Nacionalinės Švietimo agentūros, LR Prezidento kanceliarijos ir  Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai: Rūta Krasauskienė, Agila Barzdienė, Julius Lukošius. 

Renginio metu, ekspertinėmis įžvalgomis pilietiškumo kompetencijos ugdymo svarbos klausimais Lietuvoje su renginio dalyviais dalijosi Nacionalinės švietimo agentūros ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai – Nijolė SIlvestravičiūtė – Grybovienė ir Ignas Gaižiūnas.

Europos Vergelando centro Norvegijoje vadovė Ana Perona – Fjeldstad apžvelgė tarptautines  pilietiškumo tendencijas ir iššūkius, su kuriais susiduria Tarptautinė demokratinė bendruomenė šiandien. 

Renginio metu vykusioje diskusijoje „Pilietiškumo ugdymo svarba ir formos“, kurią moderavo Valentina Papeikienė iš Europos Vergelando centro, pašnekovai išsakė savo pastebėjimus ir dalijosi praktiniais pavyzdžiais. Diskusijoje dalyvavo: Vilniaus Žvėryno gimnazijos direktorė ir istorijos mokytoja ekspertė Žaneta Vaškevičienė, Latvijos lietuvių bendruomenės pirmininkas ir Rygos lietuvių vidurinės mokyklos direktorės pavaduotojas neformaliam ugdymui Rolandas Žalnierius, Pasaulio piliečių akademijos direktorė Indrė Augutienė, Vilniaus Žvėryno gimnazijos istorijos mokytoja ekspertė Odeta Jonykienė, Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas Jonas Trumpa.

Svetainę pilietiskumomokykla.lt pristačiusios LR Prezidentūros atstovės Vilma Bačkiūtė ir Sandra Kundrotė pakvietė visus renginio dalyvius ją išbandyti: „Visų projekto partnerių vardu kviečiame atrasti naują pilietiškumo mokymosi įrankį, skirtą mokytojams, mokiniams, neformaliojo švietimo edukatoriams ir visiems, kuriems įdomu žinoti, kaip veikia valstybė ir kaip reiškiasi pilietiškumas. Tikime, kad pilietiskumomokykla.lt sužadins jūsų norą kartu su mokiniais ar bendraminčiais tyrinėti joje pateikiamą turinį, kelti klausimus ir kartu diskutuoti, išbandyti interaktyviąsias užduotis, arba susikurti jas patiems“.

Renginio 2-oje dalyje, "Kurk Lietuvai" projekto atstovė Milda Ulozaitė ir projekto partneriai įtraukė dalyvius į diskusiją pilietiškumo tema, kvietė atlikti praktines užduotis grupėse, kurių metu buvo  išbandyta svetainė, įvertinti jos privalumai. Gerosiomis svetainės naudojimo praktikomis pasidalijo istorijos mokytojos Rūta Tamkevičiūtė, Vilniaus Salomėjos Neries gimnazija ir Edita Sėdaitienė, Marijampolės profesinio rengimo centras. 

Renginį emociškai praturtino Vakarė Jarmalavičiūtė, daugkartinė nacionalinio konkurso „Dainų dainelė“ laureatė iš Alytaus, dovanojusi dalyviams keletą nuostabaus grožio dainų. 

Dėkojame NŠA  komandai už renginio organizavimą, Valstybės pažinimo centro edukatorei Emilijai Jasiulevičiūtei už konferencijos moderavimą ir  Alenai Gerasimovai už renginio fotografijas. 

Projektą „Virtuali pilietiškumo mokykla“ įgyvendino: Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija su Valstybės pažinimo centru, Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA), Europos Vergelando centras Norvegijoje ir Rygos lietuvių vidurine mokykla Latvijoje.

Projektu siekiama ugdyti jaunų žmonių pilietinę savimonę, apimančią savęs pažinimą, praktinę patirtį šeimoje ir bendruomenėje, vertybines nuostatas ir gebėjimus.

SUŽINOKITE! IŠBANDYKITE! ATRASKITE! - www.pilietiskumomokykla.lt