Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Lietuvos istorija kartografijos kūriniuose

Lietuvos istorija kartografijos kūriniuose
2019.06.11

Birželio 11 d., 16 val. Valstybės pažinimo centre Lietuvos istorija atgims kartografijos kūriniuose. Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Kartografijos centro organizuojamo renginio metu bus pristatyti valstybingumo atspindžiai istoriniuose žemėlapiuose, lietuviškosios kartografijos raida ir šios srities perspektyvos.

Šalies teritorijos fiksacija kartografiniuose kūriniuose ne tik turi išliekamąją vertę, bet ir gali daryti tiesioginę įtaką šalies ateičiai. 1918 metais, karinėse ir politinėse kovose gimstant Lietuvos Respublikai, vienu politinės kovos įrankių tapo žemėlapiai, vaizduojantys buvusią ir esamą mūsų tautos teritoriją. Ši tema aktuali ir šiandien, siekiant įprasminti esamą šalies padėtį kintančiame geopolitiniame kontekste.

Lietuvos Respublikos valstybingumo šimtmečiui ir lietuviškosios pokario kartografijos mokslo kūrėjo, profesoriaus Vaclovo Chomskio 110-mečiui paminėti organizuojamo renginio metu pristatymus rengs prof. dr. Algimantas Česnulevičius, kartografės Regina Bugorevičienė ir Loreta Šutinienė. Renginio metu bus pristatyti unikalūs leidiniai, istorinio ir kultūrinio paveldo žemėlapiai bei brėžiniai.