Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Lietuviško kino vakarai II Močiute, Guten Tag!

Lietuviško kino vakarai II Močiute, Guten Tag!
2020.01.21

Kokia yra jūsų šeimos istorija? Šimtmečius skaičiuojantys giminės medžiai ar kelias kartas menančios nuotraukos neatskleidžia tikrųjų žmonių santykių, tarpusavio ryšių ir nuo svetimų akių kruopščiai saugomų „tamsiųjų“ istorijos puslapių. Sausio 21 d., 18 val. kviečiame į antrąją lietuviško kino vakarų peržiūrą – dokumentinį kelio filmą „Močiute, Guten Tag!” (2018 m., 1 val. 24 min.) ir pokalbį su jo režisierėmis, seserimis Jūrate ir Vilma Samulionytėmis. Išvykusios ieškoti savo šaknų, filmo žiūrovams jos ne tik pristato asmeninę istoriją, tačiau ir kiekvienam siūlo kelionę po save, šeimos istoriją ir savosios tapatybės paieškas.

Filme Jūratė ir Vilma – kino režisierė ir fotografė – leidžiasi į kelionę, kurios metu tikisi įminti dramatiško savo močiutės vokietės Ellos Fink gyvenimo paslaptis. Ella Fink buvo kilusi iš Lietuvos vokiečių mažumos, kuri pagal nacistinę „Heim ins Reich“ politiką buvo kviesta grįžti į Vokietiją II-ojo pasaulinio karo metu. Tačiau 1944 m. ji atsiskyrė nuo šeimos ir dėl neaiškių priežasčių sugrįžo į Sovietinę Lietuvą. Kodėl ji tam ryžosi? Juk šis žingsnis apvertė jos gyvenimą aukštyn kojomis. Besigilindamos į savo šeimos istoriją, seserys atras netikėtų tabu, užslėptą kompleksą būti vokiečiu Sovietinėje santvarkoje bei pasikartojančias savižudybes šeimoje. Karas, bėgimas į Vokietiją, paslaptingas mylimasis ir lemtingi gyvenimo apsisprendimai – su kiekvienu žingsniu seserims kils vis daugiau klausimų, o artimiausi šeimos nariai vienas po kito atsitvers tylos siena. Kas slepiama ir kodėl taip sunku prabilti?

Dėmesio! Filmo peržiūra – nemokama, tačiau norint dalyvauti joje, reikalinga išankstinė registracija, užpildant šią formą.