Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Kviečiame minėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną!

Kviečiame minėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną!

1918 m. dvidešimties Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytas dokumentas šaliai grąžino valstybingumą, išreiškė siekį kurti demokratišką valstybę bei padėjo pagrindą skleistis atvirai ir darniai pilietinei visuomenei. Šventinę dieną kviečiame prisiminti kertinius šalies istorijos įvykius, minėti ir švęsti drauge!

Išankstinė registracija nereikalinga, apsilankymas nemokamas, darbo laikas: 12-18 val. 

 

 

 

 

 

 

PROGRAMA:

12 – 17 val. Kūrybinis-edukacinis užsiėmimas vaikams, suaugusiems ir šeimoms „Kiek nusišypsos J. Basanavičius?“

Vasario 16-ąją žinome ir švenčiame kaip Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, tačiau už iškilios datos slypi daug istorinių faktų ir reikšmingų asmenybių. Ką apie juos žinome ir kaip mūsų žinias vertintų to laikmečio viena ryškiausių figūrų – Jonas Basanavičius? Kviečiame spręsti užduotis ir pažiūrėti, kiek jos pradžiugintų signatarą?

Vieta: visas centras

12 – 17 val. Istorinė nuotrauka prie legendinio akto

Lietuvos Nepriklausomybės Aktas yra vienas svarbiausių moderniosios Lietuvos valstybės dokumentų. Jį pasirašė 20 signatarų, kurių vardai amžiams išliks nepriklausomos Lietuvos valstybės kūrimosi istorijoje. Kviečiame ne tik įsiamžinti, bet ir palikti savo žymę greta jų.

Vieta: I a. fojė

12 – 17 val. Interaktyvūs žaidimai visai šeimai

Vieta: Parodos „Žalios ateities herojai“ erdvė

12 – 17 val. Laida „Kas? Kaip? Kodėl? Apie valstybines šventes vaikams: Vasario 16“

Kokia buvo Lietuvos nepriklausomybės kelionė? Kas yra pagrindiniai jos veikėjai? Kaip ši šventė buvo minima tarpukariu ir kodėl mūsų vėliava trispalvė? Šiuos ir kitus atsakymus kviečiame sužinoti laidoje, kurioje įžvalgomis apie Vasario 16-ąją dalijasi istorikai.

Vieta: amfiteatras

13 – 14 val. doc. dr. Eligijaus Railos paskaita „Jono Basanavičiaus gyvenimo istorija: nuo gydytojo iki signataro”.

Daktaras Jonas Basanavičius neabejotinai yra viena iškiliausių naujosios Lietuvos istorijos asmenybių. Basanavičių galėtumėm laikyti pagrindiniu šiuolaikinės lietuvybės ideologijos kūrėju ir vienu svarbiausių moderniojo lietuviškumo stulpų. Basanavičiaus gyvenimą ženklino dvi intelektualinės dominantės: medicina ir istorija. Kitaip tariant, jis tapo daktaru, rūpestingai preparuojančiu Lietuvos istoriją. Jis tapo istoriku, atkakliai siekiančiu sužadinti tautos atmintį ir kalbą. Galiausiai jis tapo Vasario 16 – osios akto signataru, savo gyvenimą paversdamas Lietuvos istorijos dalimi.

Vieta: Parodos „Žalios ateities herojai“ erdvė

13 – 17 val. Kūrybinės dirbtuvės vaikams

Vasario-16-osios istorijoje simbolinę prasmę turi signatarų parašai. Dirbtuvių metu kviečiame kurti savo unikalų parašą, panaudojant inicialus ar kitus jums svarbius rašytinius akcentus, bei įprasminti jį pačių rankomis pagamintame antspaude.

Vieta: Vyčio salė (II a.)