Kviečiame į pažintines ekskursijas LR Prezidentūroje!

Kviečiame į pažintines ekskursijas LR Prezidentūroje!
2021.11.10

Nuo seno rūmai buvo svarbių valstybės įvykių centre. Šių pastatų istorijos pradžia – daugiau kaip prieš 600 m. rašytas dokumentas – didžiojo kunigaikščio Jogailos 1387 m. suteikta privilegija, kuria įkurta Vilniaus vyskupija ir padovanotas žemės sklypas.

Keičiantis laikotarpiams ir Lietuvos padėčiai, keitėsi ir rūmų gyventojai ­– čia gyveno vyskupai, rusų imperatoriai, carai ir generalgubernatoriai. Po Pirmojo pasaulinio karo, rūmuose buvo įkurdinta Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, taip pat Lietuvos telegramų agentūra (ELTA). 1944-1990 m. laikotarpiu čia buvo sovietų armijos karininkų rūmai, Meno darbuotojų rūmai. Taigi, politinis valstybės gyvenimas visuomet sukosi aplink šiuos statytus, degintus ir vėl garsių architektų rekonstruotus rūmus, todėl neatsitiktinai 1997 m. jie tapo Lietuvos Respublikos Prezidento rezidencija.

Kviečiame apsilankyti pažintinėje ekskursijoje, kurioje, lydimi gido, detaliau susipažinsite su rūmų istorija, architektūra, aplankysite sales, kuriose vyksta svarbiausios ceremonijos, derybos ir interviu!

Nemokamos ekskursijos po Prezidento rūmus organizuojamos šeštadieniais (lietuvių kalba) nuo 10 iki 14 val. ir sekmadieniais (lietuvių ir anglų kalbomis) nuo 10 iki 14 val., būtina išankstinė registracija, Užsakymas galioja tik sulaukus patvirtinimo.

Pažintinės ekskursijos trukmė: 1 val.
Grupės dydis: ne daugiau kaip 20 asmenų.
Likus mažiau nei 3 dienoms iki ekskursijos, užsakymai nepriimami.