Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Konkursas „Stiprybės semiuosi iš Lietuvos“

Konkursas „Stiprybės semiuosi iš Lietuvos“

Prieš šimtą metų, sausio 23-ąją, gimė pasaulio pripažinimą pelniusi lietuvių mokslininkė - Marija Gimbutienė. Tai iškili asmenybė, kuri buvo ne tik archeologė ir antropologė, bet ir įžvalgi, drąsi mokslo vizionierė, viena labiausiai cituojamų lietuvių mokslininkų, stipri moteris, rūpestinga motina, lietuvė, patriotė ir pilietė vysčiusi mokslinę veiklą ne tik Lietuvoje, bet ir emigracijoje.
2021 m. Marijos Gimbutienės metais paskelbė ne tik Lietuva, bet ir UNESCO.

Sausio 26 d. nuo 10:00 val. vyks konferencija, skirta pradėti Marijos Gimbutienės metus, kurią galėsite stebėti Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Facebook puslapyje, Valstybės pažinimo centro Facebook puslapyje bei LRT.lt. Konferencijai pasibaigus ji atsiras ir LRT.lt mediatekoje. Prisidėdamas prie žymios mokslininkės ir lietuvės pagerbimo bei atminimo, Valstybės pažinimo centras skelbia konkursą I–IV gimnazijos klasių mokiniams „Stiprybės semiuosi iš Lietuvos“.

Konkurso užduotis – parašyti laisvos formos rašinį (esė) arba refleksiją ir savo darbe atspindėti asmeninį santykį su lietuviškąja tapatybe, Tėvyne, baltų kultūra. Galima laisva temos „Stiprybės semiuosi iš Lietuvos“ interpretacija arba rašymas per požiūrį į M. Gimbutienės asmenybę, darbus, jos idėjas, pasaulėžiūrą.

Tema: „Stiprybės semiuosi iš Lietuvos“.
Konkurse gali dalyvauti I-IV gimnazijos klasių moksleiviai.

Konkurso terminas: sausio 26 – vasario 15 dienos (imtinai). Nugalėtojus skelbsime vasario paskutinę savaitę. 

Konkurso taisyklės:

  1. Išklausykite konferenciją ir diskusiją (ar bent kurią nors dalį);
  2. Išklausius konferencijos pranešimą/pranešimus išsigryninkite išsakytas pagrindines mintis;
  3. Parašykite laisvos formos rašinį (esė) (iki 500 žodžių), remdamiesi girdėta (ar išklausyta) medžiaga arba refleksiją tema „Stiprybės semiuosi iš Lietuvos“;
  4. Parengtą tekstą įkelkite į Word failą. Failo pavadinime turi būti nurodytas vardas, pavardė ir klasė, teksto pradžioje arba pabaigoje vardas, pavardė, mokykla ir klasė;
  5. Laiške nurodykite savo vardą, pavardę, mokyklą bei klasę, kurioje mokotės, telefono numerį;
  6. Atsiųskite el. paštu registracija.vpc@prezidentas.lt.

Pastaba: rašant laisvos formos rašinį (esė) privaloma laikytis rašinio rašymo taisyklių: iki 500 žodžių (leistina paklaida -50/+20 žodžių), turi būti įžanga, dėstymo pastraipos ir išvados. Rašant refleksiją, apatinės žodžių ribos nėra, tačiau tekstas neturi viršyti 500 žodžių (leistina paklaida +20 žodžių).

Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti padėkomis, Valstybės pažinimo centro įsteigtais prizais bei susitiks su šio konkurso globėja pirmąja Lietuvos ponia Diana Nausėdiene.