Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

„Kokybės konkurso 2023“ apdovanojimuose - dėmesys ir įvertinimas projektui „Virtuali pilietiškumo mokykla“.

„Kokybės konkurso 2023“ apdovanojimuose - dėmesys ir įvertinimas projektui „Virtuali pilietiškumo mokykla“.

2023 m. spalio 26 d. septynioliktąjį kartą vyko Švietimo mainų paramos fondo apdovanojimų šventinis renginys „Kokybės konkursas 2023", kurio metu buvo skiriamas dėmesys kokybiškiausius „Erasmus+“ ir „Nordplus“ projektus įgyvendinusioms institucijoms bei partneriams. Kategorijoje DALYVAVIMAS DEMOKRATINIAME GYVENIME IR BENDRŲJŲ VERTYBIŲ SKATINIMAS apdovanotas ir LR Prezidento inicijuotas, bei sutelkus partnerius įgyvendintas „Nordplus Horizontal“ projektas „Virtuali pilietiškumo mokykla“.

„Erasmus+“, „Nordplus“ tarptautinių švietimo programų projektai, skatinantys įtrauktį, ekologinį mąstymą, ugdantys skaitmeninius įgūdžius, buvo įvertinti ir apdovanoti Švietimo mainų paramos fondo iškilmingame Kokybės konkurso apdovanojimų renginyje. Čia susirinko įvairių institucijų atstovai, įgyvendinę projektus. Šis renginys yra svarbus įvertinimas specialistams, dirbantiems švietimo srityje, kurie nuolat siekia aukštų standartų, skatina mokinius plėtoti reikalingus įgūdžius ir kompetencijas bei prisideda prie švietimo sistemos klestėjimo. 

Džiugu, kad šiemet nepastebėtas neliko ir LR Prezidento inicijuotas, bei sutelkus partnerius įgyvendintas „Nordplus Horizontal“ projektas „Virtuali pilietiškumo mokykla“, gavęs apdovanojimą kategorijoje „Dalyvavimas demokratiniame gyvenime ir bendrųjų vertybių skatinimas“.

Įgyvendinto projekto rezultatu atvira ir interaktyvia mokymosi svetaine www.pilietiskumomokykla.lt jau naudojasi Lietuvos ir Lituanistinių mokyklų užsienyje mokytojai.

Šis mokymosi įrankis yra skirtas pilietiniam ugdymui (si), siekiant suteikti žinių apie valstybę, ugdyti piietiškumą ir pilietinę savimonę. Svetainės pagrindą sudaro Valstybės pažinimo centro ekspozicijoms ekspertų sukurtas turinys ir centro edukacinėse programose sukaupta patirtis. Svetainės turinys yra išdėstytas remiantis atnaujinta pilietiškumo ugdymo programa.

Projektą įgyvendino Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija ir Valstybės pažinimo centras, Nacionalinė švietimo agentūra, Europos Vergelando centras Norvegijoje ir Rygos lietuvių vidurinė mokykla Latvijoje.