Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Judumo iššūkis!

Judumo iššūkis!

Šiandien sunkiai įsivaizduojame savo kasdienybę be automobilio. Šeimos automobiliu vykstame į mokyklą, būrelius, tėveliai mus pavėžėja pas draugus. Daugeliui iš mūsų tai tapo įpročiu, kurio kartais sunku atsisakyti net tada, kai reikia įveikti trumpus atstumus. Vis dėlto, ar susimąstome, kad tokie įpročiai teršia mūsų aplinką ir mes, keisdami juos mažais žingsneliais, galime prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo ir švarios Lietuvos kūrimo.

Tai padaryti visai nesudėtinga. Kelionei į mokyklą, būrelius, apsilankymams pas draugus rinkimės dviratį ar miesto viešąjį transportą, eikime pėstute arba vykime vienu automobiliu, pasikviesdami ta pačia kryptimi keliaujantį kaimyną ar draugą, smagiai riedėkime riedlente, riedučiais ar paspirtuku.

Valstybės pažinimo centras jungiasi prie Europos judumo savaitės rugsėjo 16–22 d. ir kviečia moksleivius burti savo klasės draugus bei įveikti „Judumo iššūkį“.

 

Taisyklės

  1. Suburkite klasę Judumo savaitės iššūkiui.
  2. Pasirinkite vieną ar kelias transporto priemones, kurios neteršia aplinkos (riedučius, paspirtuką, dviratį, riedlentę, pėsčiomis ar kitą būdą).
  3. Judumo savaitės metu užfiksuokite vaizdo įrašu (trukmė iki 2 min.) ar fotografija, kaip Jūsų klasė juda gamtos neteršiančiomis priemonėmis, pavyzdžiui, į ekskursiją, mokyklą ar klasės išvyką. Taip pat aprašykite (iki 10–15 sakinių), kaip sekėsi įgyvendinti iššūkį, kodėl tokias priemones pasirinkote, ar dažnai jas naudojate, ir atsiųskite elektroniniu paštu registracija.vpc@prezidentas.lt.
  4. Dalyviai vertinami už iššūkio įgyvendinimo originalumą ir pristatymą.

Iššūkio trukmė: rugsėjo 16–22 d. Paskutinė diena atsiųsti iššūkio medžiagą - rugsėjo 23 d. Nugalėtoją skelbsime rugsėjo 28 d.

Iššūkį laimėjusi klasė bus pakviesta susitikti su Lietuvos Respublikos Prezidentu ir aplankyti Valstybės pažinimo centrą.