Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Atvira prof. V. Rakučio paskaita apie karo prievolę ir jos sampratos pokyčius

Atvira prof. V. Rakučio paskaita apie karo prievolę ir jos sampratos pokyčius

Vasario 15 d. 12 val. profesorius Valdas Rakutis Valstybės pažinimo centre surengs atvirą visuomenei paskaitą apie karo prievolę valstybėje ir jos sampratos pokyčius. Paskaita organizuojama bendradarbiaujant su Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba. 

Šiuo metu Karo prievolės institutas grindžiamas iš Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatų, kad Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką ir kiekvieno Lietuvos Respublikos piliečio teisė ir pareiga – ginti Lietuvos valstybę nuo užsienio ginkluoto užpuolimo.  Karo prievolė – neatsiejama valstybės dalis.

Tačiau kaip buvo anksčiau? Kaip karo prievolė buvo suprantama Lietuvos didžiojoje kunigaikštystėje? Kokia jos samprata buvo XX a. pradžioje atkuriant Lietuvos valstybę?

Apie karo prievolę ir jos sampratos pasikeitimus, instituto svarbą valstybei Lietuvoje besikeičiant istoriniams įvykiams bus galima išgirsti vasario 15 d. 12.00–13.00 val. Valstybės pažinimo centre organizuojamoje atviroje Lietuvos Respublikos Seimo nario, istoriko, profesoriaus Valdo Rakučio paskaitoje.

Išankstinė registracija nereikalinga, įėjimas laisvas.