Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ATIDARYTA NAUJA PARODA „BALSALAPIS: PAPRASTAS POPIERIAUS LAPAS AR GALIOS ĮRANKIS“

ATIDARYTA NAUJA PARODA „BALSALAPIS: PAPRASTAS POPIERIAUS LAPAS AR GALIOS ĮRANKIS“

Vasario 2 dieną, ketvirtadienį, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centre atidaryta nauja paroda „Balsalapis: paprastas popieriaus lapas ar galios įrankis“. Parodoje eksponuojama apie 50 balsavimo biuletenių iš neseniai įvykusių ir istorinių rinkimų iš Baltijos regiono šalių, kurioje bandoma atskleisti, kaip balsavimo biuleteniai formuoja demokratiją. 

Paroda yra aktuali dėl 2023 m. kovo mėnesį vykstančių savivaldybių tarybų rinkimų.

Balsavimo biuletenis yra ypač svarbus demokratijos instrumentas per kurį materializuojasi rinkėjo valia. Būtent jis gali atskleisti istorinę šalies patirtį bei politines tendencijas. Balsavimo biuletenis daug ką pasako apie partijas, kandidatus bei šalies politinę sistemą, kokių lūkesčių ji turi rinkėjui ir balsų skaičiuotojui. Dauguma eksponuojamų balsalapių yra iš Baltijos jūros regiono šalių, tačiau yra ir pavyzdžių iš kitų pasaulio šalių. Lietuvos balsavimo biuletenių šioje parodoje yra reikšminga dalis, skatinanti suprasti Lietuvos balsavimo istoriją ir palyginti jos biuletenius su kitomis šalimis. Be balsavimo biuletenių, parodoje eksponuojama balsavimo įranga, vaizdo bei garso medžiaga, kuri papildo parodą.

Kviečiame apsilankyti parodoje ir sužinoti: Kuo skiriasi balsalapiai įvairiose šalyse? Ar balsalapis gali turėti įtakos rinkėjo pasirinkimui? Kaip jis atspindi įvykius ir politines tendencijas šalyje bėgant laikui?

Taip pat, apžiūrėjus parodą nepamirškite pabalsuoti už labiausiai patikusį rinkiminį biuletenį.

Paroda veiks 2023 m. vasario – gegužės mėnesiais. 

Parodos autorius Max Valentin. Parodos partneriai – Švedijos karalystės ambasada Vilniuje, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

Primename, kad visos paslaugos yra nemokamos. Įėjimas iš Totorių g. 28, Vilnius.

Iki susitikimo!