Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Atidaroma paroda pagal Timothy Snyderio ir Noros Krug knygą „Apie tironiją. Dvidešimt pamokų iš dvidešimtojo amžiaus“

Atidaroma paroda pagal Timothy Snyderio ir Noros Krug knygą „Apie tironiją. Dvidešimt pamokų iš dvidešimtojo amžiaus“

Birželio 6-ąją Valstybės pažinimo centre atidaroma unikali, Goethe’s instituto Lietuvoje inicijuota paroda, „Apie tironiją“. Ekspozicija parengta pagal istoriko T. Snyderio knygą, kurioje svarią vietą užima ir iliustratorės N. Krug darbai. Parodos lankytojai kviečiami ne tik apžiūrėti eksponuojamas „pamokas“, bet ir išbandyti Valstybės pažinimo centro edukatorių siūlomas šios parodos įveiklinimo formas.

Parodą „Apie tironiją“ Valstybės pažinimo centre pristato Goethe’s institutas Lietuvoje. Pirmąsyk mūsų šalyje ji eksponuota praėjusios „Vilniaus knygų mugės“ metu, bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros institutu. Sulaukus didelio pasisekimo, Goethe’s institutas ekspoziciją nusprendė pristatyti didesnei auditorijai, supažindinti su jos idėjomis įvairaus amžiaus lankytojus, pritaikyti tam skirtingas sužaidybintas edukacines formas.

Istoriko T. Snyderio knygoje nėra nuoseklaus pasakojimo – tai 20 pamokų iš XX amžiaus, pateikiamų tarsi vadovas ir pasakojančių, ką turime daryti, kaip priešintis tironijai, diktatūrai. Knygų iliustruotojos N. Krug tikslas šiame kūrinyje yra praplėsti tekstą, suteikti skaitytojui naują patirtį. Tam ji pasirinko koliažo techniką, kuri taikliai perteikia autoriaus mintis ir papildo jas vizualiai itin gyvastingomis iliustracijomis. Drauge kūrėjų duetas tarsi apeliuoja į kiekvieno asmens veiklos galimybes ir atsakomybę, beldžiasi į skaitytojų ir žiūrovų sąžinę.  

Knyga, kaip ir ją pristatanti paroda, kelia visą virtinę klausimų. Kodėl kai kurie žmonės tampa nusikaltėliais? Kodėl vieni elgiasi pagal savo įsitikinimus, o kiti pasiduoda minios įtakai? Kas yra teisinga? Ką bendro turi kalba ir demokratija? Ir svarbiausia: ką mes kiekvienas galime padaryti, kad pasipriešintume autoritarinėms situacijoms ir sistemoms – mažesniu ar didesniu mastu, vieni ar drauge su kitais?

Kviečiame pabandyti praktiškai įsijausti į galimus žmonių vaidmenis įvairiose situacijose bei įvertinti savo veiksmų galimybes.

Parodos atidarymas vyks birželio 6 d. 16:00 val. Renginio metu sveikinimo žodį tars LR Prezidento kanceliarijos kanclerė Agila Barzdienė ir Goethe’s instituto Lietuvoje direktorė Anna Maria Strauß. Įžvalgomis bei mintimis apie kūrėjų T. Snyderio ir N. Krug darbą dalinsis istorikas Aurimas Švedas bei programos „Renkuosi mokyti“ plėtros vadovė Emilė Paskočimaitė.