Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Atidaroma nauja ekspozicija „Sukonstruoti optimizmą: lego paroda apie Kauno architektūrą“

Atidaroma nauja ekspozicija „Sukonstruoti optimizmą: lego paroda apie Kauno architektūrą“

Gruodžio 9 d. 15:00 val. Valstybės pažinimo centre pristatoma nauja ekspozicija: „Sukonstruoti optimizmą: lego paroda apie Kauno architektūrą“. Susirinkusiųjų laukia pažintis su išskirtiniais eksponatais, taip pat kūrėjų bei istorikų įžvalgos apie kaladėlių ir laikinosios sostinės tarpukario architektūros sąsajas, Kauno modernizmo statinių reikšmę Lietuvai ir pasauliui. 

Apie parodą

Nuo šių metų Kauno miesto vardas sutinkamas UNESCO pasaulio paveldo sąraše. Tokį pripažinimą miestui pelnė Tarpukario Kauno statiniai, jų įvairovė bei viską jungiantis modernizmas, sugebėjęs pavergti visą Europą ir pasaulį.

Šio miesto architektūra dar gerokai iki UNESCO statuso suteikimo įkvėpė ir mokslininką Roką Mikšiūną. Vilnietis laisvalaikiu jau keletą metų iš lego kaladėlių kuria Kauno pastatų kopijas bei ieško savų modernizmo architektūros interpretacijos būdų. Šiandien R. Mikšiūną drąsiai galima vadinti architektūros ir kultūros paveldo puoselėtoju, ne tik aktyviai konstruojančiu lego modernizmą, bet ir savo žiniomis per įvairias dirbtuves bei edukacijas besidalinančiu ekspertu.

Kviečiame ir jus susipažinti su UNESCO Pasaulio paveldu pripažintu Kauno modernizmu per unikalią – lego konstruktoriaus – prizmę. Parodoje laukia išskirtiniai R. Mikšiūno darbai, tarp kurių ir pirmą kartą Vilniuje eksponuojamas dabartinėje Kauno Donelaičio gatvėje pastatytas Jurgio ir Aleksandros Iljinų namo lego modelis. Įdomu tai, kad vienas žymiausių tarpukario modernizmo pastatų, po devyniasdešimties metų atgijęs lego kaladėlių dėka, R. Mikšiūnui pelno ir tarptautinį dėmesį. Danijoje veikianti oficiali „Lego“ būstinė šiuo metu sprendžia, kaip ir kada Iljinų namą paversti realiu lego konstruktoriumi.

Parodos atidarymo metu sveikinimo žodį tars LR Prezidento kanceliarijos kanclerė Agila Barzdienė, mintimis apie Kauno tarpukario architektūros įrašymo į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą reikšmę dalinsis Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos atstovai, optimizmo architektūros ypatumus pristatys KTU ASI Architektūros ir urbanistikos tyrimų centro vadovas dr. Vaidas Petrulis. Apie lemtingą pažintį su lego, savo hobio rezultatus ir įkvepiantį Kauną susirinkusiems papasakos ir pats kūrėjas R. Mikšiūnas.

Renginys nemokamas, išankstinė registracija nereikalinga. Kviečiame dalyvauti!