Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

APSILANKYMAS STOVYKLOJE „PASAULIO LIETUVA“

APSILANKYMAS STOVYKLOJE „PASAULIO LIETUVA“

Liepos 9-ąją Valstybės pažinimo centro komanda vyko į Varėnos rajone vykusią „Pasaulio Lietuva“ stovyklą. Čia keletą savaičių laiką leido vaikai iš lituanistinių mokyklų visame pasaulyke: JAV, Jungtinės Karalystė, Airijos, Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos, Suomijos, Islandijos, Švedijos, Italijos, Ispanijos, Lietuvos, Ukrainos, Belgijos ir Norvegijos. Visi dalyviai turėjo galimybę susipažinti su centro veiklomis, misija, taip pat dalyvauti edukacinėje veikloje „Pasinerk į demokratiją“.

Stovykla „Pasaulio Lietuva“  vyksta nuo 2019. Tai itin sėkminga ir daugybės dalyvių iš skirtingų pasaulio šalių sulaukianti stovykla. Jos metu vaikai, kurie nekalba lietuviškai stengiasi ir pramoksta mūsų kalbos, kiti įtvirtina kalbą per bendras veiklas, kūrybines užduotis ir draugų paskatinimą.

Stovyklos metu vaikai dalyvauja istorinėse, kultūrinėse, etnokultūrinėse veiklose, kurių metu ugdosi jų komunikavimo, pažinimo, iniciatyvumo, kūrybingumo, meninės, bendradarbiavimo  kompetencijos. Vyksta įvairios pažintinės veiklose. Kviestiniai lektoriai ir įžymūs Lietuvos žmonės, veda lyderystės ir identiteto suvokimo užsiėmimus, supažindina stovyklautojus su bendruomenine pasaulio lietuvių veikla, akcentuoja diasporos svarbą Lietuvoje ir pasaulyje, patriotizmo ir lyderystės įtaką Lietuvos istorijos vingiuose.

Visose stovyklose dalyvauja Lietuvos policijos, Lietuvos kariuomenės komandos, įžymūs Lietuvos žmones, lyderiai, sportininkai, kurie dalinasi savo motyvacinėmis istorijomis, kaip jie atstovauja Lietuvai ir pan.

Džiaugiamės, galėdami prisijungti prie spalvingos svečių komandos ir pristatyti Valstybės pažinimo centro veiklas. Stovyklos dalyviai aktyviai įsitraukė į edukaciją, noriai klausėsi edukatoriaus Manto Kuizino pasakojimo, susipažino su demokratijos valdymo forma bei pagrindiniais jos bruožais. Pasiskirstę komandomis, stovyklautojai galėjo įkūnyti atskiras valdžias, gilintis į jų veiklas. Užsiėmimą pabaigoje dalyvių laukė interaktyvus testas ir keletas dienos temą įprasminančių žaidimų, kurie sužadino moksleivių smalsumą ir aktyvumą.

Dėkojame visiems dalyvavusiems – linkime sėkmės tolimesniame Lietuvos ir lietuviškumo pažinimo kelyje. Iki kitų susitikimų!