FILMO PERŽIŪRA IR DISKUSIJA SU DALYVIAIS: „PLANETOS ATEITIS: AR JAU PERŽENGĖME RIBĄ?“

undefined
2021.10.26

Klimato kaitos konferencija (COP) yra svarbiausias kasmetinis Jungtinių Tautų organizuojamas susitikimas, skirtas klimato kaitos klausimams. Šiais metais 26 kartą rengiama konferencija COP26 lapkričio pradžioje vyks Jungtinėje Karalystėje, Glazgo mieste, kur planuoja dalyvauti ir šalies Prezidentas Gitanas Nausėda.

Siekdamas stiprinti jaunimo sąmoningumą apie klimato kaitą ir supažindinti su COP26 konferencijos svarba, Valstybės pažinimo centras, bendradarbiaudamas su Jungtinės Karalystės ambasada, kviečia kovos su klimato kaita temai neabejingus studentus į žymaus britų gamtininko, dokumentinių filmų režisieriaus sero Davido Attenborough naujausio filmo „Ties riba. Mokslas ir mūsų planeta“ peržiūrą ir diskusiją.

Kokia yra planetos ateitis? Ar visos ekologinės planetos ribos jau yra peržengtos? Kokie pokyčiai yra būtini, siekiant sukurti švaresnę aplinką ateities kartoms? Ar Lietuvos veiksmai yra pakankami? O gal mus jau yra apėmęs jausmas, kad pokyčiai, kurie turi įvykti dabar arba niekada, ateina per lėtai? Šiuos ir kitus klausimus po filmo aptarsime drauge su jaunosios kartos gamtosaugininku, aktyvistu Tadu Bujanausku.

Filmas „Ties riba. Mokslas ir mūsų planeta“ (Breaking Boundaries. The science of our Planet) skirtas ypatingos svarbos tyrimams, kuriuos atlieka švedų mokslininkas Johanas Rockströmas. Jau daugiau nei dešimt metų jis su kolegomis tyrinėja žmonių įtaką visoms svarbiausioms planetos sistemoms ir vertina ribas, kurias pasiekus pokyčiai bus negrįžtami.

Kritikų nuomone, „Ties riba. Mokslas ir mūsų planeta“ yra vienas reikšmingiausių pastarojo meto filmų klimato kaitos tema. Jame nevienareikšmiškai interpretuojamas žmonijos poveikis planetai ir kartu pateikiamos aiškios gairės, kaip turėtume elgtis.

„Suteikti viltį yra svarbiausia šio filmo misija. Pažiūrėję jį geriau suprasite, kas vyksta su planeta. Taip pat suvoksite, kad tai nebūtinai turi vykti ir toliau“, – sakė filmo režisierius Jonas Clay.

Renginio data: spalio 26 d. 16 val.
Trukmė - apie 2,5 val.
Registracija: būtina išankstinė registracija.
​Patekimas į renginį: su galimybių pasu. 
Dalyviai: Lietuvoje gyvenantys jauni piliečiai, kuriems rūpi klimato kaita.

Renginio partneriai: British embassy Vilnius, UN Climate Change Conference UK 2021 in partnership with Italy.