Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

BALSALAPIS: PAPRASTAS POPIERIAUS LAPAS AR GALIOS ĮRANKIS?

undefined

Balsavimo biuletenis – tai ypač svarbus demokratijos instrumentas, padedantis materializuoti rinkėjo valią. Jame slypi daug informacijos apie partijas, kandidatus bei šalies politinę sistemą. Be to, biuletenis gali atskleisti istorinę šalies patirtį bei politines tendencijas. Taigi, šis iš pažiūros paprastas popieriaus lapas, tampa kur kas svarbesniu objektu.

Parodos rengėjai, pristatantys apie 50 balsavimo biuletenių iš istorinių bei vykusių praeityje rinkimų Baltijos regiono šalyse, skatina lankytojus atsakyti klausimą, tai kas iš tiesų yra biuletenis – tik balsavimo ar ir galios įrankis?

Dauguma eksponuojamų balsalapių yra iš Baltijos jūros regiono šalių, tačiau yra ir pavyzdžių iš kitų pasaulio valstybių. Lietuvos balsavimo biuletenių šioje parodoje yra reikšminga dalis, skatinanti suprasti Lietuvos balsavimo istoriją ir palyginti jos biuletenius su kitomis šalimis. Parodoje lankytojams taip pat pristatoma balsavimo įranga, vaizdo bei garso medžiaga, papildanti parodą.

Galiausiai, lankytojai kviečiami trumpam įsikūnyti į rinkėjų rolę ir atiduoti savo balsą už labiausiai patikusį rinkiminį biuletenį.

Parodos autorius: Max Valentin.

Parodos partneriai: Švedijos karalystės ambasada Vilniuje, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.