Vasario 16-oji II Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Vasario 16-oji II Lietuvos valstybės atkūrimo diena

1918 m. dvidešimties Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytas dokumentas šaliai grąžino valstybingumą, išreiškė siekį kurti demokratišką valstybę bei padėjo pagrindą skleistis atvirai ir darniai pilietinei visuomenei. Minint šią datą, neretai pamirštamas ne ką mažiau svarbus vasario 16-ąją nutikęs įvykis: 1949 m. pasirašyta Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos Deklaracija. Šventinę dieną kviečiame prisiminti kertinius šalies istorijos įvykius ir dalintis idėjomis ateities kūrybai!

Vasario 16-ąją kviečiame:

13.00 II Atraskite valstybę žaisdami! Drauge su leidykla „Debesų ganyklos“ kviečiame į edukacinį užsiėmimą „Žaidžiame valstybę“, kurio metu Valstybės pažinimo centro skaitykloje įsikurs... Nauja valstybė su veikiančiomis valdžios institucijomis! Užsiėmimo metu su mažaisiais ne tik aiškinsimės, už ką valstybėje atsakingi Seimas, Vyriausybė ir Prezidentas, bet ir išbandysime svarbiausius demokratinius procesus: rinkimus ir įstatymų priėmimą. Išankstinė registracija užpildant šią formą, dalyvavimas rekomenduojamas 10-14 metų mokiniams.

11.30 / 14.30 / 16.00 / 17.30 / 19.00 II Pasisemkite idėjų ateities vizijoms iš praeities! 45 minutes trunkančio parodos „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“ seanso metu pristatomos netikėtos ir stebinančios vizionierių idėjos, kurtos tarpukariu, okupacijų laikotarpiu bei šiandieninėje Lietuvoje. Išankstinė registracija užpildant šią formą, apsilankymas rekomenduojamas nuo 14 metų.

18.00 // Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokinių koncertas Prezidento rūmų kieme.

Visą darbo laiką II Pasigaminkite valstybės simbolį savo namams! Šeimų su mažiausiaisiais Valstybės pažinimo centro bičiuliais lauks specialios kūrybinės dirbtuvėlės. Čia, padedami edukatorių, gaminsite partizanų ženklus, vėliavėles bei spalvingas apyrankes.

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Valstybės pažinimo centras ir ekspozicija „19490216: Apsisprendimo šifras“ lankytojams atviri nuo 11 iki 21 val. (paskutiniai lankytojai įleidžiami 20.30 val.). Įėjimas – iš Totorių g. pusės arba nuo 16.00 val. pro Universiteto g. esančius vartus į LR Prezidento rūmų parką.

Išankstinė registracija būtina tik į parodos „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“ seansus, apsilankymas Valstybės pažinimo centre – nemokamas.