Švedijos Karaliams – unikalus Lietuvos pajūrio grožis

Švedijos Karaliams – unikalus Lietuvos pajūrio grožis
2015-10-09

Penktadienis, spalio 9 d. (Klaipėda). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė drauge su į Lietuvą valstybinio vizito atvykusiais Švedijos Karaliumi Karlu XVI Gustavu ir Karaliene Silvija lankosi pajūryje. Trečioji Švedijos karališkosios poros vizito diena skirta susipažinti su Kuršių nerijos gamta, Lietuvoje taikomomis aplinkosaugos iniciatyvomis, mūsų šalies istoriniu paveldu.

„Norime Švedijos karališkajai porai parodyti ne tik Lietuvos ekonominius, energetinius, mokslo ir kultūros pasiekimus, bet ir unikalų, į UNESCO pasaulio paveldą įtrauktą Lietuvos pajūrio grožį“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė su Švedijos karališkąja pora lankėsi Naglių gamtos rezervate, kur pasivaikščiojo pažintiniu taku ir apžiūrėjo Pilkąsias kopas. 

Lietuvos jūrų muziejuje įkurtame Delfinų terapijos centre šalies vadovė ir Švedijos Karalius bei Karalienė susipažino su šios terapijos principais, bendravo su terapijos centre dirbančiais specialistais ir čia besilankančiais vaikais. Centre taikoma Europoje unikali delfinų terapija skirta padėti negalią ir emocinių sutrikimų turintiems vaikams bei jų šeimos nariams. Švedijos Karalienė Silvija aktyviai bendrauja su negalią turinčiais jaunais žmonėmis visame pasaulyje, yra Pasaulinio vaikystės fondo, padedančio sunkias gyvenimo sąlygas patiriantiems vaikams, įkūrėja.

Prezidentė su Švedijos Karaliumi Karlu XVI Gustavu ir Karaliene Silvija prie Lietuvos jūrų muziejaus pasodino juodąsias pušis, kurios neleidžia vėjui išpustyti dirvožemio ir padeda sulaikyti kraštovaizdžio nykimą. Šalies vadovės ir Švedijos karališkosios poros pasodintos pušys simbolizuoja žmogaus pastangas atkurti ir išsaugoti Kuršių nerijos gamtą.

Prezidentė drauge su Švedijos karaliumi ir karaliene apžiūrėjo Klaipėdos universiteto mokslinių tyrimų laivą „Mintis“. Šiame laive įrengtoje laboratorijoje atliekami jūros dugno, vandens užterštumo, jūros išteklių tyrimai. Tai – vienintelė tokia laboratorija Baltijos šalyse.

Šalies vadovė ir Švedijos karališkoji pora taip pat lankėsi Lietuvos ir Švedijos elektros jungties „Nord Balt“ srovės keitiklių stotyje, Tiškevičių rūmuose Palangoje apžiūrėjo archeologinių radinių ir gintaro inkliuzų ekspoziciją.

Palangoje Švedijos karališkoji pora atsisveikino su šalies vadove, taip užbaigdami trijų dienų valstybinį vizitą mūsų šalyje.