Lietuviško kino vakarai II Gimtinė

Lietuviško kino vakarai II Gimtinė
2019.12.06

Pastaraisiais metais lietuviškas kinas išgyvena renesansą – didžiuosius ekranus pasiekia vis daugiau šalies kūrėjų filmų, kurie sulaukia susidomėjimo ir skina laurus ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Nuobodaus ar nekokybiško lietuviško kino stereotipas – praeityje. Kokios temos aktualios kūrėjams ir ką jos atskleidžia apie šiandienos visuomenę? Nuo valstybei svarbių istorinių įvykių iki asmeninių išgyvenimų – Valstybės pažinimo centras kviečia į kartą per mėnesį vyksiančias lietuviško kino filmų peržiūras.

Ciklą atidaro gruodžio 6 d., 18 val. vyksiantis pokalbiu su išeivijos lietuviu, režisieriumi Tomu Vengriu bei kino žurnaliste Ieva Šukyte ir vaidybinio kino filmo „Gimtinė“ (2019 m., 1 val. 30 min.) peržiūra. Tai – nostalgijos ir ironijos kupinas žvilgsnis į Nepriklausomybės laikų pradžią, pasakojantis apie nesamo rojaus paieškas skirtingose šalyse užaugusių žmonių akimis. Iš Amerikos į gimtinę Viktorija grįžta iškart po to, kai Lietuva atgauna nepriklausomybę. Savo šalį, kurioje praleido vaikystę, kurioje džiaugėsi ir mylėjo, ji nori parodyti už Atlanto gimusiam paaugliui sūnui Kovui. Į Lietuvą Viktoriją veda ir dar vienas tikslas – dabar geriausias laikas atsiimti tėvo žemę. Kokią mamos gimtinę pamatys Amerikoje užaugęs Kovas? Kokių lūkesčių kupini amerikietę pasitiks laisvą gyvenimą dar tik pradedantys, gimtinėje likę jos giminės? Koks prisiminimų ir jausmų vandenynas užlies pačios Viktorijos širdį?

Dėmesio! Norint dalyvauti filmo peržiūroje, reikalinga išankstinė registracija, užpildant šią formą.  

SUSITIKIME IR KITĄMET – REGISTRACIJA BUS PASKELBTA NETRUKUS!

SAUSIS II Močiute, guten Tag! (2018 m., rež. Jūratė Samulionytė ir Vilma Samulionytė, 1 val. 24 min.). Dokumentiniame kelio filme dvi seserys Jūratė ir Vilma – kino režisierė ir fotografė – leidžiasi į kelionę ieškoti savo šaknų. Šioje kelionėje jos tikisi įminti dramatiško savo močiutės vokietės Ellos Fink gyvenimo paslaptis. Besigilindamos į savo šeimos istoriją, seserys atras netikėtų tabu, užslėptą kompleksą būti vokiečiu Sovietinėje santvarkoje bei pasikartojančias savižudybes šeimoje. Karas, bėgimas į Vokietiją, paslaptingas mylimasis ir lemtingi gyvenimo apsisprendimai – su kiekvienu žingsniu seserims kils vis daugiau klausimų, o artimiausi šeimos nariai vienas po kito atsitvers tylos siena. Kas slepiama ir kodėl taip sunku prabilti?

VASARIS II Prezidentinis karo laivas (2017 m., rež. Linas Augutis, 55 min.). Laivą „Prezidentas Smetona“ tuometė Lietuvos Vyriausybė 1927 m. nupirko Vokietijoje. 1935 m. spalį ant jo stiebo pirmąjį kartą šalies istorijoje buvo iškelta Lietuvos karinio laivyno vėliava ir su įgula išplaukta į jūrą. Prieš keletą metų buvo pranešta, jog Klaipėdos universiteto tyrinėtojai galimai aptiko per Antrąjį pasaulinį karą prie Estijos krantų, Suomijos įlankoje, nuskendusį pirmąjį Lietuvos karo laivyno laivą, tačiau šio fakto patvirtinimui reikalingi išsamesni povandeniniai tyrimai. Filmo komanda burlaiviu „Brabander“ leidžiasi į jūrinę ekspediciją šalia Estijos krantų, tikėdamiesi rasti nuskendusio Prezidentinio karo laivo liekanas.

Renginio įrašas