Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo dalyviams

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo dalyviams
2015-10-20

Jūsų ekscelencijos, Ponios ir ponai,

septintasis Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas – tai tinkamas momentas apžvelgti ir įvertinti mūsų pažangą ir laimėjimus kuriant globalią Lietuvą. Šalies ekonomiką, kuri yra atvira verslui, prekybai ir investicijoms.

Neseniai Pasaulio ekonomikos forumas pripažino, kad mūsų šalis pakilo aukštyn pasaulio konkurencingumo vertinimo skalėje. Šiandien Lietuva yra trisdešimt šeštoje vietoje pasaulyje pagal šalies konkurencingumą.

Šiandien galime drąsiai pareikšti, kad Lietuva – Europos Sąjungos ekonominio avangardo dalis. Nepaisydama padidėjusios išorės rizikos, Lietuva pasiekė stabilų augimą.

Pastaraisiais metais jis vidutiniškai sudarė apie 3 procentus per metus.

Čia, Tel Avive, mes žvelgiame tolyn už horizonto. Norime formuoti mūsų ekonomiką, pasitelkdami naujoves ir naujas technologijas. Norime kurti, remdamiesi verslo ir mokslo sąveika, pasinaudodami proveržiais mokslinių tyrimų ir plėtros srityje.

Nesvarbu, ar tai būtų informacinių technologijų, elektronikos, lazerių, chemijos ar maisto pramonė, Lietuva išsiskiria iš kitų. Didžiuojamės savo sėkmės istorijomis.

„Life Sciences Baltics“ – tai pasaulinio lygio biotechnologijos, farmacijos ir medicinos specialistų forumas.

Progresyvios verslo įmonės, tokios kaip „Pixelmator“ ar „GetJar“, vykdo veiklą iš Lietuvos.

Daugianacionalinės bendrovės – „Barclay’s“, „Google“, „Western Union“ ir „Nasdaq“ – įsteigė savo regioninius centrus mūsų miestuose.

Ponios ir ponai,

forumo vietos pasirinkimas atspindi mūsų istorinio identiteto ir pasaulinių siekių svarbą.

Nėra tinkamesnio laiko, nei dabar, pasinaudoti puikių Lietuvos ir Izraelio santykių teikiamais pranašumais.

Mūsų šalių ekonomikas veikiant globalizacijai, siekiame surasti unikalių būdų bendradarbiauti verslo ir mokslo, informacinių technologijų ir švietimo institucijų, inovacijų ir viešųjų erdvių srityse.

Linkiu, kad šis forumas būtų puiki pradžia ir taptų ilgalaikių partnerysčių ir bendradarbiavimo pagrindu.