Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Atidarytas paveikslas „DABARTIS NAUJAJAM RYTOJUI – DNR PAVEIKSLAS NR. 1“

Atidarytas paveikslas „DABARTIS NAUJAJAM RYTOJUI – DNR PAVEIKSLAS NR. 1“
2022.07.07

2021 m. Valstybės ir Tautiškos giesmės proga, jauni molekulinės biologijos srities tyrėjai Lietuvai ir jos žmonėms padovanojo neįprastą dovaną – DNR molekulėje, pasitelkus ateities technologijas, užkoduotą Lietuvos valstybės himną. Šiais metais genetikai Lukas Žemaitis, Ignas Galminas ir tapytojas Tadas Sokolovas pristatė pirmąjį ateities mokslo ir meno sinergijos kūrinį pasaulyje – paveikslą „Dabartis Naujajam Rytojuj – DNR paveikslas Nr. 1“. Paveiksle pavaizduotas vienas talentingiausių Lietuvos kūrėjų M. K. Čiurlionis, atvėręs duris į iliuzijų ir siurrealizmo pasaulį. Šiame paveiksle susipina chaosas ir elegancija, mokslinė tvarka ir meniška anarchija.

Paveikslas turi dvi puses – matomą ir nematomą. Nematomoje paveikslo dalyje – pirmą kartą istorijoje dažuose panaudota DNR įrašymo technologija, kurioje užkoduoti 196 žymiausi M.K. Čiurlionio darbai, metus laiko rinkti Valstybės pažinimo centro lankytojų palinkėjimai Lietuvai bei atvertos durys į skaitmeninę NFT meno formą.

Kūrinio drobė padengta per 30 įvairių akrilo ir lako dažų sluoksnių, kurie tarpusavyje persidengdami sukuria spalvingą, užrašų ir simbolių kupiną žavingą graffiti stilių. Šiame kūrinyje taip pat bus galima rasti būtent šio projekto metu sukurtą specialų simbolį, kuris parodo, kad žymėtas objektas yra inkrustuotas DNR su užkoduota informacija.

Daugiau informacijos apie paveikslo išskirtinumą rasite čia