Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Valstybės pažinimo centro komanda apsilankė Radviliškyje ir Raseiniuose

Valstybės pažinimo centro komanda apsilankė Radviliškyje ir Raseiniuose

Sausio 24-25 d. Valstybės pažinimo centro edukatoriai drauge su LR Prezidento kanceliarijos komanda vyko į šalies regionus. Šįkart buvo aplankyti Radviliškio ir Raseinių miestai, kuriuose buvo organizuojami centro veiklų ir edukacijų pristatymai.

Per dvi vizito dienas Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje ir Raseinių Viktoro Petkaus progimnazijoje Valstybės pažinimo centro darbuotojai į savo veiklas sukvietė daugiau kaip 300 regiono moksleivių.  Pasiskirstę klasėmis bei komandomis, mokiniai įsitraukė į interkatyvų ir smagų Lietuvos pažinimo būdą -  protmūšį. Jo metu laukė klausimai, kviečiantys pasitikrinti žinias apie pagrindinius valstybės bruožus, valdymo sistemą, svarbiausias šaliai datas ir šventes.

Kol moksleiviai dalyvavo protmūšyje, istorijos ir pilietiškumo mokytojams buvo pristatytas pilietiškumo ugdymui/si skirtas įrankis – internetinė svetainė www.pilietiskumomokykla.lt.

Ši svetainė yra NordPlus Horizontal programos dėka sėkmingai įgyvendinto projekto „Virtuali pilietiškumo mokykla“ rezultatas, atvėręs galimybę virtualiuoju būdu pasiekti Valstybės pažinimo centre sukauptą vertingą ekspozicinį turinį valstybės ir pilietiškumo temomis ir juo naudotis. 

Po pristatymo, mokytojai dalyvavo praktinėje dalyje, kur patys išbandė svetainę www.pilietiskumomokykla.lt, bei  susipažino su jos turiniu ir skirtingomis formomis. Daugiausia susidomėjimo sulaukė paskutinė praktinio susitikimo dalis, kurios metu mokytojai patys kūrė virtualias užduotis, skirtas pilietiškumo temai, pasinaudojus nesudėtingu įrankiu, kurį vartotojams siūlo ši svetainė.

Primename, kad „Pilietiškumo mokykla“ yra pilietiniam ugdymui(si), siekiant suteikti žinių apie valstybę,  ugdyti pilietiškumą ir pilietinę savimonę, sukurta svetainė. Jos turinio pagrindą sudaro Valstybės pažinimo centro ekspozicijoms ekspertų sukurtas turinys ir centro edukacinėse programose sukaupta patirtis. Šioje svetainėje skatinami lankytis ne tik mokytojai ir mokiniai, bet ir visi piliečiai. Čia visuomet rasite temų ir užduočių, atliepiančių ir papildančių pilietiškumo ugdymo programas.