Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Valstybės pažinimo centro komanda apsilankė Kelmėje, Užventyje ir Telšiuose

Valstybės pažinimo centro komanda apsilankė Kelmėje, Užventyje ir Telšiuose

Spalio pradžioje Valstybės pažinimo centro edukatoriai lankėsi Kelmėje, Užventyje ir Telšiuose, kur vietos bendruomenių mokykloms pristatė savo edukacines programas ir tęsė kūrybinių dirbtuvių „Pilietiškumo mokykla“ ciklą. 

Į Valstybės pažinimo centro komandos siūlomus užsiėmimus su džiaugsmu įsitraukė tiek jauniausi, pradinių klasių moksleiviai, tiek vyresni, 5-8 klasių mokiniai. Jaunesnei auditorijai pristatyta „Atrask simbolio prasmę“ edukacija, kurios metu dalyviai diskutavo apie skirtingus Lietuvos miestų, institucijų herbus, aiškinosi simbolių ir spalvų reikšmes bei drauge kūrė herbus. Vyresnieji moksleiviai įsitraukė į edukacijas, kviečiančias detaliau susipažinti su demokratijos valdymo forma bei jos pagrindiniais bruožais. Gyvų ir įtraukiančių užsiėmimų metu moksleiviai taip pat tobulino gebėjimus argumentuotai išsakyti savo nuomonę „už“ ir „prieš“, sudalyvavo inscenizuotuose rinkimuose ir netgi rinko savo prezidentus.

Tuo metu „Pilietiškumo mokyklos“ kūrybinių dirbtuvių metu dalyvavę mokytojai patys išbandė svetainę www.pilietiskuomokykla.lt,susipažino su pateiktu turiniu, atliko virtualias užduotis pilietiškumo tema, bei priėmę iššūkį, virtualias užduotis kūrė patys. LR Prezidento kanceliarijos atstovės Sandros Kundrotės kalbinti mokytojai džiaugėsi svetainėje siūloma turinio ir formų įvairove, o ypač – turinio išdėstymu, atliepiant atnaujintą pilietiškumo ugdymo programą.

Primenama, jog  „Pilietiškumo mokykla“ – tai „Nordplus Horizontal“ programos projektas, kurį įgyvendino Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, Valstybės pažinimo centras kartu su partneriais: Nacionaline švietimo agentūra (Lietuva), Europos Wergeland centru (Norvegija) ir Rygos lietuvių vidurine mokykla (Latvija).

Svetainėje www.pilietiskumomokykla.lt   galima rasti įvairios vaizdinės, garsinės medžiagos, daugiau nei 200 tekstų, interaktyvių testų, mokomųjų žaidimų bei užduočių, kurios gali būti naudojamos kaip įrankis pilietiškumo pamokose.