Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ŠEIMŲ ŠEŠTADIENIS | Bičių vaško žvakių dirbtuvėlės

ŠEIMŲ ŠEŠTADIENIS | Bičių vaško žvakių dirbtuvėlės

Ar žinojote, kad 2017 m. Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja gegužės 20-ąją paskelbė Pasauline bičių diena? Šią dieną skatinama atkreipti dėmesį į bičių ir kitų vabzdžių apdulkintojų mažėjimą pasaulyje, jų reikšmę biologinei įvairovei, žemės ūkiui, žmonių sveikatai.

O ar gali būti geresnė vieta už tikrą pievą, kurioje norėtųsi paminėti pasaulinę bičių dieną? Vargu! Tad kviečiame visus – mažus ir didelius – gegužės 20-ąją apsilankyti Valstybės pažinimo centre, kurio pašonėje – istoriniame Lietuvos Respublikos Prezidento rūmų parke – pražydo natūrali pieva. Pievoje pasėta ir pasodinta daugiau kaip 40 daugiamečių augalų rūšių. Visas jas apžiūrėti bei sužinoti daugiau informacijos galima skenuojant specialiai čia įrengtus augalų QR kodus.

Ir tai dar ne viskas,  nes Valstybės pažinimo centro edukatorė Evelina pasidalins savo žiniomis apie bičių ekosistemą bei žaliuojančios pievos apsupty pakvies visus norinčius pasigaminti bičių vaško žvakes.

Nors nedaugelis žino, tačiau mums įprastos parafininės žvakės atsirado tik išvešėjus pramonei. Iki tol visuose namuose buvo tik tikros bičių vaško žvakės, kurias uždegdavo per šventes ar tiesiog pritrūkus šviesos bei šilumos, kuriomis sutikdavo ir išlydėdavo kiekvieną žmogų, kurių dėka namai ne tik šviesdavo, tačiau ir pakvipdavo vasarišku jaukumu. Bitininkų dėka šie maži gamtos stebuklai pamažu vėl grįžta ir į mūsų namus, ir į širdis, tad kviečiame puoselėti tradicijas ir gaminti žvakes patiems!

Dirbtuvėlės vyks 14-16 val. Nekantriai laukiame, bzzzz!!!!