Paroda „PERMAINŲ LAIKAS: teatras, muzika, kinas ir dailė 1985-1995“ atidaryta!

Paroda „PERMAINŲ LAIKAS: teatras, muzika, kinas ir dailė 1985-1995“ atidaryta!
2021.09.29

Vakar, rugsėjo 29 dieną, Valstybės pažinimo centre vyko parodos paroda „PERMAINŲ LAIKAS: teatras, muzika, kinas ir dailė 1985-1995“ atidarymas!

Uždarame atidarymo renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, įvairias kryptis studijuojantys kviestiniai studentai iš Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos, parodos kuratoriai, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos, Valstybės pažinimo centro, Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejaus darbuotojai.

Pirmiausia dalyviai apsilankė pažintinėje ekskursijoje su viena pagrindinių parodos kuratorių – Nideta Jarockiene, o vėliau įspūdžiais dalinosi atvirame pokalbyje, kurį moderavo Lietuvos istorijos instituto doktorantė Ieva Šimanauskaitė.

„Pirmiausia, paroda sugrąžino į tuos laikus, taip sugrąžino, kad tarsi užhipnotizavo“ – sakė šalies Prezidentas, pokalbio su studentais metu paklaustas, kokius jausmus jam sukėlė ši paroda.

Atliepdami į Prezidento mintį, studentai diskutavo apie tai, kokius jausmus jiems sukelia 1985-1995 m. laikmečio meniniai darbai, kaip jie supranta praeitį, kurioje gyventi neteko, kokia skirtis jaučiasi tarp jaunosios ir vyresniosios kartos bei iškėlė atvirą klausimą – o ką jaunoji Lietuvos karta, gyvenanti laisvės ir nebe deficito, o pertekliaus laikais, paliks po savęs ateities kartoms?

Daugiau apie parodą kviečiame sužinoti LRT laidos „Labas rytas“ vaizdo įraše nuo 8 val. 15 min.

Parodą kviečiame aplankyti Valstybės pažinimo centro įprastu darbo laiku:
Antradieniais – penktadieniais 9 – 16 val. (reikalinga išankstinė registracija +370 706 64094 arba el. paštu registracija.vpc@prezidentas.lt).
Šeštadieniais – sekmadieniais 11 – 18 val. (išankstinė registracija nereikalinga).

Parodos organizatoriai:
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centras ir Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus.