Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Moksleivių konkursas „Konstituciniu keliu“

Moksleivių konkursas „Konstituciniu keliu“
2022.09.05 – 2022.10.10

Valstybės pažinimo centras kviečia 5–12 klasės moksleivius dalyvauti konkurse „Konstituciniu keliu“, vyksiančiame rugsėjo 5 – spalio 10 dienomis!

APIE KONKURSĄ „KONSTITUCINIU KELIU“

2022 metais minime dvi išskirtines istorines datas: 1922 m. rugpjūčio 1 d. priimtos pirmosios Lietuvos Respublikos Konstitucijos 100-metį ir 1992 m. spalio 25 d. priimtos LR Konstitucijos 30-metį. Pirmoji demokratinė Konstitucija atspindėjo atgimusios lietuvių tautos norą būti nepriklausoma ir pamatines žmogaus teises gerbiančia valstybe. Remiantis šiomis idėjomis, buvo priimta ir šiuo metu galiojanti Konstitucija. 

Kviečiame žengti „Konstituciniu keliu“ ir 5–12 klasės moksleivius dalyvauti konkurse, leisiančiame daugiau sužinoti apie pagrindinį Lietuvos įstatymą!

Konkursas sudarytas iš dviejų etapų. Pirmąjame etape kviečiame Jus išspręsti interaktyvų testą ir parsisiųsti tai pažymintį diplomą, o antrąjame sukurti savo testą, kuris apimtų 1922 m. ir 1992 m. Konstitucijas ir jį pateikti konkurso organizatoriams. 

Konkurso nugalėtojai sulauks Valstybės pažinimo centro komandos vizito mokykloje ir bus pakviesti pirmieji sužaisti interaktyvų žaidimą lentoje „Konstituciniu keliu“ bei apdovanoti Valstybės pažinimo centro prizais ir diplomais. Taip pat iš kiekvienos laimėtojų klasės vienas testo klausimas bus patalpintas polapyje https://k100.pazinkvalstybe.lt, nurodant autorystę!

Visus konkurso nuostatus rasite čia

Sėkmės!