Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Moksleivių konkursas ,,Apsaugok savo herojų“

Moksleivių konkursas ,,Apsaugok savo herojų“
2023.03.28 – 2023.05.07

Pasaulinę Žemės dieną Valstybės pažinimo centre atidaryta nauja paroda „Žalios ateities herojai“. Paroda kviečia jaunuosius lankytojus klimato kaitos kontekste pagalvoti apie Lietuvos ekosistemą kaip apie visumą, kurioje mes, visos gyvybės formos, tarpusavyje bandome darniai sugyventi.

Pagrindiniai herojai – keturi reti, saugomi ir į Lietuvos raudonąją knygą įrašyti gyvūnai: balinis vėžlys, didžioji miegapelė, kraujalakinis melsvys ir baltasis kiškis. Šių gyvūnų akimis lankytojas žvelgia į jų išlikimo iššūkius, o siūlomi išgalvoti sprendiniai – trumpi pasakojimai kviečia visus kūrybiškai mąstyti ir ieškoti savų kelių bei išradimų, prisidedančių prie žalios Lietuvos kūrimo ir išsaugojimo.

Kviečiame prie šio iššūkio prisidėti ir Tave! Atrask Tą artimos aplinkos herojų, kurio išlikimas Tau svarbus, ir sugalvok kūrybišką sprendimą, kaip galėtum prisidėti prie jo gerovės ir išlikimo! Atsiųsk trumpą (iki 1 min.) savo projekto pristatymą ir birželio 5 d. pakviesime konkurso laimėtojus į Žaliųjų idėjų festivalio metu vyksiančius apdovanojimus.

„Žalios ateities herojai“ – kūrybinių projektų konkursas, skirtas moksleivių aktyvumui aplinkosaugos srityje skatinti. Kviečiame dalyvauti 1–12 klasės moksleivius (darbai bus vertinami dviejose amžiaus kategorijose: 1–4 ir 5–12 klasių moksleiviai).

Tikslas – ugdyti gamtosauginę moksleivių savimonę ir skatinti domėtis būdais, kaip kiekvienas moksleivis, pilietis gali prisidėti prie gamtos išsaugojimo tikslų ir taip palikti žalesnę ir švaresnę aplinką ateities kartoms. 

Konkurso užduotis:

- Apsaugok savo herojų, kuris susiduria su klimato kaitos keliamais iššūkiais Tavo aplinkoje.

Konkursas vyks kovo 28 – gegužės 7 dienomis. Nugalėtojai bus skelbiami gegužės 29 dieną. Apdovanojimai vyks birželio 5 dieną. Prizus įsteigs Valstybės pažinimo centras ir konkurso partneris Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos. 

Detalesnė konkurso informacija:

Informacija apie kūrybinio darbo turinį: kiekviena suburta komanda (ar moksleivis) pateikia komisijai ne daugiau kaip vieną kūrybinį darbą, skatinantį susimąstyti apie gamtosaugos svarbą ir kaip kiekvienas galime prisidėti prie aplinkos išsaugojimo. Kas yra Tavo herojus? Kur jį galima rasti? Su kokiais aplinkos apsaugos iššūkiais susiduriama? Kokį problemos sprendimo būdą pasiūlytum Tu?

Informacija apie formas, kurias galima pasitelkti: atliktas darbas pristatomas vaizdo formatu, iki 1 min. 

Taisyklės:
1. Imkis iniciatyvos pats arba suburk savo komandą (komandos narių skaičius priklauso nuo Tavęs, nuo 1 iki 30 narių).
2. Pasirink herojų aplinkosaugos srityje, kurį norėtum išsaugoti (tai gali būti gyvosios ir negyvosios gamtos atstovas). 
3. Parenk projektą, kaip galėtum pagelbėti savo herojui išlikti.
4. Viską nufilmuok (ne ilgiau kaip 1 min.) ir atsiųsk elektroniniu paštu registracija.vpc@prezidentas.lt per Wetransfer programą!

Konkurso trukmė: kovo 28 d. – gegužės 7 d. (imtinai).
Konkurse kviečiame dalyvauti: 1–12 klasių moksleivius dviejose amžiaus kategorijose (1-4 kl ir 5-12 kl.).
Konkurso komisija – konkurso dalyvių darbus vertina penkių narių komisija, kurią sudaro Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos, „Lietuvos galios“ žaliųjų iniciatyvų atstovai. 

Vertinimo sistema:
- Temos arba problemos aktualumo atskleidimas.  
- Vartojamų faktų ir argumentų įtaigumas, pagrįstumas.
- Idėjos originalumas.
- Vaizdo įrašo paveikumas (vaizdo įrašas įdomus, įtraukiantis).

Taip pat, geriausi konkurso dalyvių vaizdo įrašai bus patalpinti Valstybės pažinimo centro socialinėse medijose.