UNESCO Pasaulio paveldui Lietuvoje skirtas stendas

UNESCO Pasaulio paveldui Lietuvoje skirtas stendas

Lietuva šiais metais mini narystės UNESCO 30-metį. Būtent šia proga Valstybės pažinimo centras pristato naują stendą, skirtą UNESCO Pasaulio paveldo vertybėms Lietuvoje.

Lietuvoje turime iš viso 11 su UNESCO paveldu susijusių vertybių. Į materialųjį paveldą įrašytas istorinis Vilniaus centras, Kuršių nerija, Kernavės archeologinė vietovė ir Struvės geodezinis punktas. Nematerialiojo paveldo sąraše Kryždirbystė ir kryžių simbolika Lietuvoje Dainų ir šokių švenčių tradicija Baltijos valstybėse, Lietuvių polifoninės dainos sutartinės. Dokumentiniame pavelde atsispindi trys vertybės: Baltijos kelias (rašytinių, vaizdo ir garso dokumentų rinkinys  „Baltijos kelias – žmonių grandinė, sujungusi tris valstybes laisvės vardan“), Radvilų archyvai ir Liublino unijos dokumentas. 2011-aisiais į programą „Žmogus ir biosfera“ įrašytas ir Žuvinto biosferos rezervatas.

Stendas kviečia permąstyti savo asmeninį santykį su kiekviena iš šių vertybių. Apie kiekvieną iš jų prabylama iš asmeninės perspektyvos, o animacijos pagyvina garsinius pasakojimus.

Kodėl Žuvinto biosferos rezervatui tokia svarbi meldinė nendrinukė? Kas gi buvo Frydrichas Georgas Vilhelmas Struvė? Kaip žmogaus įsikišimas išgelbėjo Kuršių Neriją? Atsakymų į šiuos klausimus ieškokite Valstybės pažinimo centro ekspozicijoje.