Pro-testo laboratorija

Pro-testo laboratorija

Susipažinkite su vienu žymiausių, didžiausio atgarsio 2005 m. Lietuvos visuomenėje sulaukusiu, o 2006 m. ir pasaulio pripažinimą pelniusiu dalyvaujamojo meno projektu. „Pro-testo“ laboratorija“ kovojo su visuomenės abejingumu ir pasyvumu, kvietė su viskuo susitaikančius, nesipriešinančius aplinkui vykstantiems procesams piliečius diskutuoti aktualiais klausimais, susijusiais su viešąja erdve ir viešuoju interesu.

Menininkai Nomeda ir Gediminas Urbonai, protestuodami prieš kino teatro „Lietuva“ uždarymą ir Vilniaus miesto viešų erdvių privatizavimą, nebenaudojamoje kino teatro „Lietuva“ dalyje, anksčiau skirtoje bilietų kasoms, įsteigė „laboratoriją“ galimoms ir negalimoms protesto formoms tyrinėti, archyvuoti ir projektuoti. Vėliau ji išsiplėtojo kaip bendruomeninis judėjimas ir pilietinė iniciatyva.

Menininkų N. ir G. Urbonų projektas–instaliacija „Pro-testo“ laboratorija“ centre pristatoma kaip bene pirmasis kūrinys Lietuvoje taip pabrėžtinai kėlęs klausimą apie meno ir politiškumo santykį. Parodoje eksponuojami įvairūs fragmentai iš protesto akcijų, dizaino objektai ir dokumentinis filmas, pasakojantis apie „Lietuvos“ kino teatrą bei protestą.